Meteoroloji’den iki büyükşehre kritik ihtar! İstanbul ve Ankara’ya sağanak geliyor

Meteoroloji Umumi Müdürlüğü yoluyla, 28 Ağustos- 1 Ilkgüz tarihleri aralığına ait hava durumu raporu yayınladı. Marmara Bölgesi ve Karadeniz Bölgesi’ndeki bir nice il için sağanak yağmur uyarısı yapıldı.

HAVA SICAKLIKLARINDA DÜŞÜŞ OLACAK

Uyarıya göre İstanbul ve çevresinde salı, çarşamba ve perşembe günleri yağmur beklenirken hava sıcaklıklarında biraz derecelik düşüş meydana ati. Güneydoğu Rum Bölgesi’nde faziletkâr sıcaklıklar etkisini sürdürecek, yağış görülecek olan bölgelerde yalın değerleri düşecek.

ANKARA’DA YAŞAYANLAR DİKKAT

Hava Bilgisi Genel Müdürlüğü’nden yapılan kayıtlı açıklamada, “Yapılan serencam değerlendirmeler ve insiyak verilerine göre önümüzdeki 2 saatlik periyotta Ankara’nın yıldız ve batısında güdük kesiksiz asuman gürültülü sağanakların yerel kendisine kuvvetli olması beklendiğinden patadak sel, feyezan, yıldırım, yerel meşbu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara cebin titiz ve tedbirli olunması gerekmektedir” ifadelerine yer verildi.

KARADENİZ’DAHI BIRLIKTE YAĞIŞ VAR

Hava Bilgisi Umumi Müdürlüğü vasıtasıyla yapılan sonuç değerlendirmelere bakarak ise: Ülkemizin şimal ve garp kesimlerinin modüler ve yer kayran haddinden fazla bulutlu, İç Ege (Denizli dış), İç Rum’nun kuzeybatısı, Gün Batısı Karadeniz’in iç kesimleri, Mutedil Karadeniz, Şarki Karadeniz kıyıları, Sakarya, Bilecik ve Sinop çevreleri, Balıkesir’in güneyi, Antalya’nın batısının çöz kesimleri ile Kastamonu’nun kenar ilçelerinin yerel oluşmak amacıyla boğanak ve asuman ses bora yağışlı, gayrı yerlerin az bulutlu ve yalınlık geçeceği durum ediliyor.

Yağışların, Çankırı ve Çorum çevreleri, Kastamonu ve Karabük’ün güneyi ile Ankara’nın doğusunda yerel olarak akva olması bekleniyor.Share: