Metin belde üzere İstanbul’dan yola sâdır velespit takımı Konya’ya ulaştı

Mekân Kuruluşları El Birliği Derneği (ÇEKUD) ile İrfander Eğitim Bilimi Yardımlaşma ve Dostluk Derneğinin düzenlediği ” Eyüp Sultan’dan Mevlana’ya Sağlıklı Mekân İçin Çiftteker Turu”na katılan sporcular, Konya’ya geldi.

Farkındalık düşünmek için yaklaşık 650 kilometrelik yolculukları sırasında yer temizliği dahi yapan 15 bisikletli, Yalova, Bilecik, Eskişehir, Kütahya ve Afyonkarahisar’ın ardından son durakları Konya’birlikte Sadrettin Konevi ve Gün-i Tebrizi Türbesi ile Mevlana Müzesi’ni musahabe etti.

ÇEKUD Genel Sekreteri Süleyman Coşar, Konya’nın incisi Mevlana’nın huzurunda olmaktan bahtiyarlık duyduklarını söyledi.

Bu çeşit etkinliklerin bambaşka platformlarda dahi yaygınlaşarak, insanların çevreye duyarlılığını artırmalarını istediklerini aktaran Coşar, “Geçen hafta sonu kıran temizliği, bu hafta velespit turu üzere etkinliklerle toplumu kasaba üzerine bilinçlendirmeye çalışıyoruz. Bu çalışmalarımızı devam ettirmeye çalışacağız.” diye niteleyerek konuştu.

Velespit sporcusu Nurullah Bulat bile kendilerine değişik imkanlar sağlayıcı Konya Büyükşehir Belediyesine teşekkürname etti.

Konya’nın balaban ayrımsız derrace şehri olduğunu vurgulayan Bulat, ” İstanbul’bile dizge Konya’dan bahsediyor. Kaldırımın konusunda semavi ayrımsız boya sürmekle bisiklet yolu olmuyor. Bisiklete müstesna yolların olduğunu burada gördük. Gönül rahatlığıyla pedal çevirdik.” ifadesini kullandı.Share: