MHP Genel Başkanı Bahçeli, Elazığ mitinginde konuştu: (2)

MHP Genel Başkanı Ihtişam Bahçeli, “Hiç kimesne HDP ile ilişik bize inç sallayamaz. Sallayan olursa o parmakları kırmasını çok dolgunca bileceğimizi hiç kimse unutmamalıdır.” dedi.

Partisince Elazığ’daki İstasyon Meydanı’nda, “2023’e Akilane: Aday Mahsus, Karar Kesin” temalı bulutsuz hava toplantıları kapsamında planlı mitingde konuşan Bahçeli, 6’lı masaya eleştirilerini dile getirdi.

Bahçeli, “Bizim altına ve ayaklarına yılanların, çıyanların tutunduğu bire bir masamız yoktur, buna hakkında hamdolsun milletimiz vardır. Umudumuz millettir, huzur kaynağımız milli kontak ve dayanışma ruhudur. Biz masalara beniz sürmeyiz, masalarda esenlik çatmayız, Elazığ hangi diyorsa ona kulak veririz, Malatya ne istiyorsa onu yaparız. Adıyaman, Diyarbakır, Tunceli neyi hedefliyorsa onu söyler, ona hizmet mesabe, onunla aynı ve beraber oluruz. Sevdamız millettir, gücümüz devlettir. Bizim duruşumuz, bozulmak, zelil olmak, süfli karşılaşılmak maksut milli onurun duruşudur. Birbirine benzemeyen partilerin ittifakıyla üst bulan düşkünlük bedeni, taşınması haddinden fazla külfetli siyasal benzeri ciddiyet haline gelmiştir. Bunların ciddiye alınacak, saygınlık edilecek hiçbir projesi, hiçbir vizyon hazırlığı yoktur. Temelleri temelsiz, kolonları perişan, çatısı gayrimuayyen Güçlendirilmiş Mebus Cümle lakırdısı dışında söyledikleri bir başka molekül yoktur. Kaldı kim Türkiye’ye inançları yoktur. Türk milletine ilgililik ve muhabbetleri buharlaşmıştır.” diye niteleyerek konuştu.

Budun İttifakı’nın elan adayını açıklamadığını dile getiren Bahçeli, Ulus İttifakı’nın bazı cumhur reisi adayı göstereceğinin de yoğun ayrımsız ağız tatsızlığı ve ağız dalaşı konusu olduğunu ifade etti.

“Altılı Ganyan masa istikrarsızdır, iradesizdir, ilkesizdir. Dış güçlerle yanında gelerek Türkiye’nin aleyhine sinsi bir tertibin içre oldukları vazıh beyan ortadadır. 2023 seçimlerine tahminî 7 ay kalmasına rağmen tıpkı Cumhur Reisi adayı bile çıkaramadılar. Bazen namzet gösterecekleri galiba değildir. Zül partilerinin değme birisi ayrı tavda, ayrı havadadır.” diyen Bahçeli, masada vadi düzlük siyasi partilerin üstelik gündemlerinin eksantrik eksantrik olduğunu belirtti.

“Bizim gözümüzde PKK neyse HDP odur. HDP neyse CHP aynısıdır”

Bahçeli, şöyle konuştu:

“Hiçbir siyasal başarısı sıfır, tek tecrübesi yoksuz, büyüklük nedir bilmeyen, diplomasiye kafaları basmayan bilinen uray başkanlarının isimleri tekrar ısıtılıp kamuoyuna servis edilmektedir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın acemilerle, acem oyunlarına gömülmüş basit ve basiretsiz isimlerle ayrımsız terazide tartıya çıkartılması cumhura, cumhurun reislik onuruna hem hürmetsizlik hem da nankörlüktür. Mezellet partileri arbede ve paradoks halindedir. Yarıcı terörün yöntem ayağı HDP ise alayını markaja almıştır. Aynı YANLIŞSIZ Fırka heyetinin temel değişikliği konusuyla ilgilendiren Meclis’te grubu mevcut partileri ziyaret etmesi ve bunu bile bizim saf karşılamamız anlaşıldığı kadarıyla münafıkları erinçsiz etmiştir. Bizim gözümüzde PKK neyse HDP odur, bu kesindir. HDP neyse CHP aynısıdır. Bu üstelik belgelidir. PKK’nın siyasal bünyesi olan HDP ihanetin ve bölücülüğün format üssü, toplar damarıdır. Henüz çok gecikmeye vadi bırakmadan Esas Mahkemesi marifetiyle HDP’nin kapatılması da özgür ve türel tıpkı mecburiyettir. Bibi ve elan cumhur reisi adayı bile bulamamış ayrımsız ittifakın rüya olması, heyecan uyandırması, gelecekle ilgilendiren tatminkâr olması akla ziyan ayrımsız beklentidir. Bu buut yersiz bire bir oyalanmadır.

“Kılıçdaroğlu, mertsen çık söyle, adamsan kararını açıkla, namzet mısın değil misin?”

Kılıçdaroğlu’nun partisinin sonuç grup toplantısında, “Ayağa kalk CHP, ayağa kalk Türkiye.” dediğini, bile, “Nefsine hakim olanların iktidarı geliyor.” ifadesini kullandığını dile getiren Bahçeli, CHP’nin ayakta değil, ayaklar altında olduğunu, bunun sorumlusunun üstelik Kılıçdaroğlu olduğunu söyledi.

Türkiye’nin ayakta olduğunu, zafere kilitlendiğini tamlayan Bahçeli, mühürlü kalplerin bunu göremediğini, kalbi ecnebi başkentler amacıyla atanların bu gerçeği anlayamadığını, anlasa dahi anlatamadığını, açıklayamadığını kaydetti.

“Bunlar nefsine falan bilgili değil, yabancılara hadim olan çalık siyaset anlayışlarıdır. ???????Sayın Kılıçdaroğlu, mertsen çık söyle, adamsan kararını açıkla, aday mısın değil misin? Hastalık susuyorsun, niçin duruyorsun, neyi bekliyorsun, ne mantıkla keçeyi suya atıp sâdır yerlerini taşa tutuyorsun? Cumhur Reisi adayı olacak yürek sende var mı, onu söyle. Gözün kesiyor mu, ondan bahset. Asker meydanına çıkabilecek cesaretin var mı onu anlatım deri. Cumhur Reisi adayını belirlemekten idaresizlik tıpkısı zihniyete ve yöntem köhneliğine ermiş milletimiz tek icazet verir mi? Böylesi bire bir dağınıklığa, böylesi aynı çarpıklığa, Cumhurbaşkanı’nın yetkilerini protokole bağlamayı düşünen politika ve ülfet cahillerine Türkiye’nin yarınları güç edilebilir mi?” ifadelerini kullanan Bahçeli, geleceğin mimarının Cumhur İttifakı olduğunu aktardı.

“İşsizliği yeneceğiz, yoksulluğun tıpkı yıldırı gibi kökünü kurutacağız”

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile temas meselenin kökünden çözüleceğini, bu eskimemiş dalavere sisteminin bir numara ilkokul yılının başarıyla geçtiğini, onca zorluğa rağmen Türkiye’nin gelişigüzel alanda ve temas sahada yıldız gibi parladığını dile getiren Bahçeli, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ikinci ilkokul yılına bile çok dallı güllü benzeri şekilde girmesi gerektiğini, hayallerin, hedeflerin ve özlemlerin fire kalmaması gerektiğini belirtti.

Maceraya atılmanın vuzuhsuz ve muammaya okuntu çıkarmanın çokça bunaltıcı olacağına bel eden Bahçeli, sosyal ve iktisadi sorunların hepsinin biteceğini belirtti.

Bahçeli, şunları söyledi:

“İşsizliği yeneceğiz, yoksulluğun tıpkı terör üzere kökünü kurutacağız. Gelişigüzel insanımızın elinden tutacağız, emeklilikte hoşnutluk takılan, inikat çilesi canlı kardeşlerimize merhem olacağız. Bunların hepsini Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin imkanlarıyla yapacağız. Cumhuriyet’in yeni yüzyılı Türk ve ‘Türkiye Yüzyılı’ olacaktır. İşte gördünüz, Özbekistan’ın Semerkant kentinde planlı Türk Devletleri Teşkilatı Liderler Zirvesinde beklendiği amacıyla KKTC rasıt üye fehamet yerine tasdik ve tescil edildi. Böylece KKTC’nin tanınması yolunda tarihi tıpkı girişim atıldı, hümayun olsun, Türk Birliği var olsun, kardeşliğimiz daim olsun. Türk Dünyası Medeniyet Başkenti zar edilen Semerkant’a, bütün ikbal ve firez coğrafyalarımıza Elazığ’dan esenleme olsun. Bahtiyar ulus, canlı izzet, erinçli ati Halk İttifakı ile nesir edilecektir.”

“Topluluk İttifakı belirsizliği aşacak, belaları söküp atacak”

Halk İttifakı’nın önünün bariz olacağını, zül ittifakının politik ömrüyle alay malay önünün bağlı olduğunu dile getiren Bahçeli, Cumhur İttifakı’nın kuvvet ve müstakbel yürüyüşünü durdurmaya tek kimsenin gücünün yetmeyeceğini kaydetti.

“Türkiye’miz üzerinde hesabı olanlardan kim varsa, Rum’u, Ermeni’si, eşkıyası, teröristi, haçlısı, Müslüman katili, Türk düşmanı, adamlık kasabının bütünü mezellet ittifakının arkasında sıraya girmiştir. Milletimizden ve coğrafyamızdan intikam ahzetmek isteyenlerin kâffesi Kılıçdaroğlu’nun ve alçalma ittifakının arkasında kuyruğa dizilmiştir. Böylesi bire bir zillete ne Allah razı ati, hangi üstelik milletimiz rağbet gösterecektir. Halk İttifakı belirsizliği aşacak, belaları söküp atacak, çöz barış ortamını, ekonomik güvenliği ve toplumsal huzuru kuvvetli esaslara bağlayacak iradedir.” diyen Bahçeli, Topluluk İttifakı’nın Türkiye’nin gücüne aheste katacak beklenti haznedarı olduğunu vurguladı.

Bahçeli, yollarına devam edeceklerini belirterek, üreteceklerini, geliştireceklerini, Türkiye’yi sağlık süresince ve ağır birliği halinde büyüteceklerini dile getirdi.

“Pahalılık çıktığı kadar inecektir, hanay pahalılığı yenilecektir”

Deminden hiçbir alt bölüm yapmadan, “öncü”, “yurt” ve “kavim” eş paydasında mülakat vakti olduğunu tabir eden Bahçeli, vaktin, göğsünü gere gere millete mensubiyet onurundan kıvanma eden beher insanla kucaklaşma vakti olduğunu aktardı.

Bahçeli, bilcümle yürekten ve muhabbetle ortak paydada buluşan herkese ellerini uzattıklarını belirterek, bölünme gayreti içerisinde olanları birlikte affetmelerinin tür olmadığını söyledi.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin ve Türk milli kimliğinin şehit kanlarıyla kazanıldığına dikkati çekici Bahçeli, şunları kaydetti:

“Doğulusunu, batılısını, güneylisini, kuzeylisini, Alevi ve Sünni herkesi birlik ve kardeş kardeş yoğrulmuş müşfik yüreğine sığdıran nazik bir davanın, hümayun tıpkı hareketin mensuplarıyız. Bu topraklara ‘vatanım’ diyen, bu insanlara ‘milletim’ diyen, ‘Bu sembol benim.’ diyen, ‘Bu ülke benim.’ diyen herkese gönlümüz boş. Şüphesiz günlük hayatın zorluklarının farkındayız. Itilaf sıkıntılarını bile biliyoruz. Ancak unutulmasın ki; yoksulluk benzeri dönem giderilir. Hiç kimse zül etmesin, pahalılık çıktığı kabilinden inecektir, avlu pahalılığı yenilecektir, zaman az yiyici erte haddinden fazla yiyecektir. Kucaklaşmanın adresi büyük Türk milletidir. İstikbalin ve istiklalin güvencesi Türkiye Cumhuriyeti Devleti’dir. Bizler seçme zorluğu aşacak bilinç, aktöre ve akide sahibiyiz. Türkiye aynı değişmeyen aşamasına gelmiştir. Kaybedecek zamanımız yoktur. evet alımlı ve mutlak ayrımsız kavim kendisine yaşayacağız ya üstelik toptan komplolara doğrulama kendisine inhilal tuzağına düşeceğiz. Bizim bambaşka bire bir coğrafyada ati arayışımız yoktur. Gelecek kamer peyda şike bayrağımızın altındadır. Aynı milletin şerefi ve haysiyeti, kuma değerler üstünde yükselen milli birliği ve kardeşliğidir. Milli birliğimiz ateş alır, muadele ruhumuz sarsılırsa, bunun geriye dönüşü türlü değildir. İnancım odur ki; Türk milleti bireşimli ayrımlara, bağırsak ve dış mahreçli sinsi çabalara okazyon vermeyerek, tarihi beraberliğini sonsuza kadar sürdürecektir. Bunu muvaffak olmak; tarihe, eren milletimize ve ati nesillere itibar ve sıhhat borcumuzdur. Bu borcun ödeneceği güneş 2023 yılıdır. 2023 reis ülke Türkiye ülkümüz gerçekleşecek, tabii olacak alay malay olacaktır. Adaletli paylaşım, hakkaniyetli bölüşüm, insanca yaşam eş kaderimiz olacak, bittabi olacak alay malay olacaktır.Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile politik ve soylu erki istikrar korunacak, tabii olacak gelişigüzel olacaktır. Aklın ve bilimin hakim, hukukun ve adaletin faik olduğu benzeri iklim oluşturulacak, tabii olacak gelişigüzel olacaktır.”

(Bitti)

(Bitti)

Share: