MHP’den İstifa Etti, CHP’ye Katıldı… Hilmi Aslan: “Genel Başkanım, Biz Sizinle Yürümeye Varız; Ben MHP’üstelik Üyeyim, Bugün de İstifamı Sunmaya Geldim”

CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla Ankara’da Organ Katılma Töreni düzenlendi. MHP’den incizap ederek CHP’ye katılan Hilmi Arslan, “Genel Başkanım, biz sizinle yürümeye varız. Ego MHP’birlikte üyeyim. Bugün da istifamı sunmaya geldim. Cümle de görsün” dedi. Arslan, “Senin Cumhur Reisi olmanı istiyorum sayın Umumi Başkanım” diyerek beraberinde getirdiği MHP üyelik belgesini yırttı.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, bugün Ankara’da partisine katılan eskimemiş üyelerle bir araya geldi. Kılıçdaroğlu, bakir üyelere “Berceste geldiniz” derken parti rozetlerini ikram etti.

Aydın’ın Nazilli ilçesinden geldiğini belirten ve CHP’ye katılan Hilmi Arslan; “Kendim hafriyatçıyım. İş makinesi operatörüyüm ama şu anda 7 aydan beri çalışamıyorum, işsizim. Üç devam kız evladım var, ellerinizden öper. İki lime torunum var. Eşim, arkadaşlarım ile beraber geldim” dedi.

Arslan, soylu erki sorunlara değinerek, “Bundan bir buçuk yıl geçmiş mazotun litresi 6,50 TL idi. Ego hareket araba ile saati 300 TL’ye çalışıyordum. Para kazanıyordum. Şimdi mülk kazanamıyorum. Vatandaşın işini göremiyorum. Motorin oldu 25 TL. Makinenin saatine 1200 TL diyorum, kayırıcı benim gözlerime bakıyor. O antlaşma bitirelim bu işi sayın Umumi Başkanım. Umumi Başkanımız ile yürüyelim diyorum. Daha Çok yeter” dedi.

Eşinin şeker hastası olduğunu anlatım fail Arslan, “Tedavi ettiremiyorum. Zira keyif güvencem namevcut. Yeşil bilgili çıkaracağım. Diyor ki keyif sigortan namevcut, borcun var. Borcunu öde. Bittabi ödeyeceğim? Çalacak mıyım, çırpacak mıyım? Ne ile ödeyeceğim?” diye niteleyerek konuştu.

Aslan, CHP Lideri Kılıçdaroğlu’na, “Ben diyorum ki sayın Genel Başkanım, gel bitirelim bu işi. Gel başımıza, hep beraber yürüyelim diyorum” diye niteleyerek seslendi.

Partiye katılan Aslan, “Sayın Umumi Başkanım, biz sizinle yürümeye varız. Ben MHP’da üyeyim. Zaman dahi istifamı sunmaya geldim. Cümle de görsün. Çanakkale Eceabat’ta şehitlik abidelerinde yatanları görsünler. Dört sene çalıştım. Emeğim var. Alnımın teri var. Orada kimler yatıyor ayrımsız görsünler” dedi.

Kılıçdaroğlu’na Aslan, “Senin Cumhurbaşkanı olmanı istiyorum sayın Genel Başkanım” dedi ve yanında getirdiği MHP üyelik belgesini yırttı.Share: