MHP’li Akçay, “Adım Adım 2023 İlçe İlçe Anadolu” programına katıldı

MHP Ekip Başkanvekili ve Manisa Mebus Erkan Akçay, Manisa’nın Kula ilçesinde düzenlenen “Yavaş Yavaş 2023 İlçe İlçe Anadolu” programına katıldı.

Akçay, Yunus Emre Ekin Merkezinde gerçekleştirilen programda, Türkiye’nin Suriye’da terör örgütlerine karşı yürüttüğü operasyonların önemine değindi.

Konuşmasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştiren Erkan Akçay, şunları kaydetti:

“Sakarya Savaşı’nın nerede yaşandığını da bilmezseniz tek öz de bilmezsiniz, tek üstelik öngörünüz olanaksız. Güdük aynı kıyas, Sakarya’da istişare yapıyor, ‘Biz Sakarya Savaşının yeryüzü hunriz muharebelerinin yapıldığı kentteyiz’ diyor. Mesafeye bakıyorsun, 360 kilometre ayırt var. Sakarya Düzlük Savaşı’nın yapıldığı düz ile Cumhuriyet Altını Ahali Partisi Umumi Merkezi’nin arası ölçtüm 60 kilometre. Saygıdeğer tek mi Polatlı’dan geçmedin, Polatlı’dan çıkınca solda Mehmetçik Anıtı ve Kurtuluş Savaşı, Sakarya Savaşı Müzesi var. Sağda, Huy Bayır Anıtları var. Doğa Tepe Anıtları Sayın Umumi Başkanımız Cesamet Bahçeli’nin başvekil yardımcılığı esnasında yaptırılmıştır. Zira Sakarya Savaşı belen tepe savaşılarak gerçekleşmiştir. Sakarya Nehri’nin doğusunda, Ankara’nın batısında, Polatlı ve Haymana’yı içine kayran 100 kilometrelik bir format üzerinde gerçekleşmiştir. Bu cidal dünya literatürüne en hunriz yer muharebelerinden birisi olarak geçmiştir. Ermiş Atatürk’ün ‘Hattı koruma yoktur, sathı sahabet vardır. O yüzey bütün vatandır. Yurt toprağı kanımızla sulanmadıkça asla düşmana terkedilemez’ sözü hem askeri literatüre aynı öğreti yerine geçmiştir hem dahi savaşın stratejisini belirleyen sözlerdir. Eğer aynı tümen lideri, de Atatürk’ün kurduğu bire bir partinin genel başkanı olduğunu iddia fail bir emanet bu büyüklüğünde kıytırık tıpkı bilgiyi bilmiyor ise vah hallerine. Bu dip tıpkısı cehaletin, şişman yavaş tıpkısı şuursuzluğun eseridir.”

Programa, MHP MYK Üyesi Ulvi Tayyare, Manisa İl Başkanı Gaye Öner, Kula Belediye Başkanı Hüseyin Kele, Selendi Belediye Reisi Nurullah Cenk ve DÜRÜST Tümen İlçe Başkanı Ahmet Palabıyık ile partililer katıldı.Share: