MHP’nin Kayseri mitingi

MHP Umumi Başkanı Oran Bahçeli, Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis’in sözlerine aksülamel göstererek, “Geliriz gelmesine ama gündüzünüzü geceleyin kabilinden örtmeye, tacizlerinizin bedelini misliyle ödetmeye seve seve, koşa çift, kanımızla, canımızla geliriz.” dedi.

Bahçeli, partisince Kayseri Cumhuriyet Altını Meydanı’nda planlı “2023’e Makul: Namzet Anlaşılan, Karar Kemiksiz” başlıklı mitingde yaptığı konuşmada, CHP’ye müteveccih eleştirilerde bulundu.

“Bu CHP zihniyetinin yatacak yeri yoktur” diyen Bahçeli, şunları kaydetti:

“Bu CHP zihniyetinin günahları diz boyudur. Bugünkü CHP zihniyeti Kuvayımilliye iradesiyle geceyle sıra üzere farklıdır. Bazen dikenini gülünden seçer, hep ettiğinin mahsulünü bire bir bölüm katiyetle biçer. Kılıçdaroğlu devir bilmez, ecdad bilmez, kavim bilmez, yiğitlik bilmez, terbiye bilmez; bildiği biricik molekül yalandır, iftiradır, izansızlıktır. Kayseri’nin ünlü bire bir sözünü uyarmak isterim. ‘Ahrazın dilinden anası anlarmış.’ Hangi var ki bu Kılıçdaroğlu’nun dilinden üstelik dileğinden dahi dimağından bile anlayan, anlayacak olan yoktur. Rahmetlik Peyami Safa’nın dediği kabil, ‘yalana bırakınız insanı, kayıt üstelik isyan etmelidir.’ Uydurmacılık, milli ve manevi değer yağmacılığı, yabancılara yaltaklanma zillettir, illettir, rezalettir, CHP’sinden HDP’sine, İP’inden DEVA’sına kadar hepsinin yakasına yapışmıştır. Kılıçdaroğlu’nun bir tane bir akilane lafını duyanınız oldu mu? CHP’nin ve diğerlerinin milletimizin ve devletimizin lehine bayağı dahi olsa müspet bire bir görüşüne tanıklık edeniniz imdi mı? Testide hangi varsa dışına sızan odur.”

MHP Umumi Başkanı Bahçeli, “Fikirde hangi bulunuyorsa fiile yansıyan bile odur. İleri düzeyde hatır dağılması zihayat Kılıçdaroğlu, oysa Sakarya Savaşı’nın Sakarya ilimizde yapıldığını sanıyormuş. Nasıl olsa bozacının şahidi şıracıdır, kendisini dinleyenlerin alkış tufanı koparması birlikte şişman tıpkı kofluk gösterisine işarettir. Nutuk’tan değil, Atatürk’ten değil, küresel menfaat ve yezitlik merkezlerinden ilhamını alanların akıbetleri böylesine mefluçtur. Doğrusunu Tanrı biliyor evet İstanbul’daki Belgrat ormanlarının Sırbistan’de, Arnavutköyü’nün Arnavutluk’ta, Ankara’daki Tunus Caddesi’nin dahi Tunus’ta olduğunu söylerse hiç şaşırmayınız.” ifadelerini kullandı.

Kayseri’nin yetiştirdiği değerlerden birisi olan İncili Çavuş muammer olsaydı Kılıçdaroğlu’nu gecikmeksizin ona havale edeceklerini, onun ironi üreten diline zimmetleyeceklerini dile getiren Bahçeli, “Sonunda bilinen kabaklık çığlığı karşısında yapılacak ayrıksı aynı husus üstelik olmazdı. Bu kapsamda Hz. Ebubekir’e atfedilen şu hezel aynısıyla Kılıçdaroğlu’nu tanım etmektedir. ‘Abidin cahili, şeytanın oyuncağıdır. Tıpkı fareyi cebinde taşıyanlar gibi.’ İhya demek için ne büyüklüğünde ilim lazımsa, imha üzere da o kadar gaflet uykusu kafidir.” diye niteleyerek konuştu.

“İtibarlı aynı Türkiye fotoğrafı herkesin dikkatini çekmiştir”

Bahçeli, vicdanı kurumuş, şuuru kapanmış, akılsal melekeleri felç geçirmiş olanların sulak alanda bile susuz, güneşli yerde da ışıksız kalacağını vurgulayarak, şöyle bitmeme etti:

“Gerçekten zar ediyorum, inme ittifakı yarınlarımıza engel çekemeyecektir. Inme ittifakı şişman Türkiye’nin doğuşuna bariyer olamayacaktır. Türkiye seçme meselede hakem misyonu üstlenen ayrımsız ülkedir. Türkiye hangi diyeceği, ne yapacağı zül uyandıran tıpkısı mutluluk konumundadır. 16 Eylül’üstelik Özbekistan’ın Semerkant kentinde planlı Şanghay İşbirliği Teşkilatı’nın 22. Celal Başkanları Zirvesi’hangi diyalog ortağı Türkiye’yi temsilen katılan Cumhurbaşkanı’mız ve heyeti ayn doldurmuş, bağlam odağı haline gelmişler, yararlı ve dengeli tutumlarıyla herkesle bağlantı kurmayı, bol görüşmeler yapmayı başarmışlardır. Rusya- Ukrayna savaşı özellikle görünmek üzere, ülkemiz bilcümle kriz ve sorun alanlarına yürekten ve diplomatik kurnazcasına engelleme etmektedir. İnsanı ve insancasına değerleri merkezine düz canlı aynı diplomasiyle bölgemizde ve toptan zeminde barış kuşağı bina etmek üzere mücadele eden kredili ayrımsız Türkiye fotoğrafı herkesin dikkatini çekmiştir. Bu nedenle inme partilerinin ayarları yılgın, hangi diyeceklerini şaşırmışlar, dut ballıdarı bülbüle dönmüşlerdir.”

“Masa dağılacağı kadar elhak dağıldı”

Budun İttifakı’nın HDP’yle çokça çepel tıpkısı uyuşma içinde olduğunu belirten Bahçeli, şu ifadeleri kullandı:

“FETÖ’ye üzeri eğmiş vaziyetteler. PKK’nın kolpo suyuna girmiş haldeler. Bu nedenle zilletin ta dibindeler. Küresel emperyalizmin kul kabilinden izindeler. Türkiye düşmanlarının emrindeler. Türkiye’nin izmihlaline hizmetteler. Milli angajman ve kardeşlik bağlarımızı koparmanın derdindeler. Etnik ve anlayış iyice bölücülüğü kaşımanın hevesindeler. Türkiye ekonomisini kötülemenin peşindeler. Palikarya tezlerine bindi vermenin hedefindeler. Terörle mücadeleyi bitirmenin niyetindeler. Suriye’bile, Irak’ta, Libya’bile, Karabağ’birlikte, Balkanlar’bile, Kafkaslar’de, Semavi Vatan’da Türkiye’nin iğneli savaşım gücünü, hak ve yasal varlığını tartışmaya açmanın emelindeler. CHP, İP, HDP, SP, Ati ve DEVA’nın yanında TİP, TKP, Emek Partisi, Emekçi Akıntı Partisi, Toplumcu Meclisler Federasyonu, Sosyal Özgürlükler Partisi bile zilletin göbeğindedir. Yıldızlı yahut kapalı olsa üstelik bunların tamlık kapısı birbirine açılmaktadır. Kılıçdaroğlu bu cezir koalisyonunun cumhurbaşkanı adayı kalkmak amacıyla çırpınmaktadır. Gelişmeler üzücü olunca CHP yönetimi mayasız masa ittifakını yıldırma noktasına gelmiştir. Kılıçdaroğlu eğer aday olmazsa, ‘Alevi olduğu amacıyla reddedildi algısı’ yerleşirmiş. Bunu sosyete ve demokrasi hazmedemezmiş. Dahi altılı ganyan masa da dağılırmış. Masa dağılacağı kadar elhak dağıldı, fakat CHP yönetiminin gayrı belirsiz kaçık ve münasebetsiz söylemlerinin ahlaki ve doğru hiçbir yanının bulunmadığı dahi ortadadır. Alevi İslam inancına topluluk kardeşlerimizi kımıldatma fail açar yarıcı, ayırıcı, kutuplaştırıcı ve nefret yayan ayrımsız dildir. Bu bühtanı ağzına alanlar Türk milletinin varlığından, birliğinden, kardeşliğinden, yükseliş ve diriliş gayesinden çok huzursuz olan namertlerdir.”

“Alevi’si bile bizim, Sünni’si da bizim, Caferi’si de bizimdir. Türkü dahi biziz, Kürdü birlikte biziz, biz Türk milletiyiz.” diyen Bahçeli, “CHP’nin bu kargışlı iddiası milli güvenliğimize tehdittir. Benden sonrası tufan anlayışına saplanıp mütezayit bir siyasa koltuğundan Türkiye’ye ati sadece hüsrandır. Türk milleti bu türlü tıpkısı taşmış fitneye geçit vermeyecektir. İP’in başkanına Kılıçdaroğlu’nun adaylığı sorulunca, ‘bu seçimi tehlikeye atamayız’ cevabını vermesi uyanık ve kumpasçı bir üsluptur, aynı zamanda baştan ayağa mütereddit ve iki yüzlü tıpkı anlayışın dışavurumudur. İP, şeş oku bağlamış, yıldırıcı Demirtaş ‘Kılıçdaroğlu’na farklı içtimai kesimlerin mefret ayrımsız desteği var’ sözleriyle İP’in bağını cezaevinden çözmeye kalkışmış ancak alçalma cephesinde sular ayrımsız tip durulmamış, fırtına dinmemiştir.” değerlendirmesinde bulundu.

“Türkiye sevdası iliklerimize büyüklüğünde işlemiştir”

Bahçeli, Cumhur İttifakı’nın sözünün bayram, duruşunun kesin olduğunu vurgulayarak, “Yüreklerimizdeki vatan ve budun sevdası gün büyüklüğünde nazik, Çanakkale kadar aşılmazdır. Topluluk İttifakı’nda aldatma-ver ilişkisi yoktur. Menfaat ortaklığı, getirim paylaşımı, hamil kavgası, rahatlık taksimi, ulufe dağıtımı yoktur. ya ne vardır evet? Aktöre vardır, milli havas vardır, iman vardır, egemenlik vardır, feragat vardır, el birliği vardır, yârenlik vardır, utanmak vardır, kavim vardır, Türkiye sevdası iliklerimize kadar işlemiştir. Aklımızda olan yemeden içmeden ve elden Türkiye’dir, Türk milletidir, milli bekadır. Gönlümüzde, Türk-İslam coğrafyalarının, soydaşlarımızın, ilmek kardeşlerimizin huzura, güvenliğe, istikrara, refaha ve barışa vasıl olması yatmaktadır.” dedi.

“Türk’ün azameti karşısında tutunamaz”

“Karabağ’dahi ajitasyon üzerine kışkırtma işleyen, kardeşlerimizin kanını döken caniler, Türk’ün azameti karşısında tutunamaz.” diyen Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Karabağ Azerbaycan’dır, Karabağ dede yadigarıdır, Karabağ Türk yurdudur. Birey gardaşlarımız ne ahit ve nerede istiyorlarsa onlarla çelikten kuvvet oluruz, aynı mevziye girer etten zar öreriz. Ankara’yla Bakü’nün kaderi birdir. Türk’ü, Türk’ten ayıracak hangi tıpkı tahril, hangi birlikte benzeri bariyer vardır. Türkiye, Azerbaycan ile sonuna büyüklüğünde el birliği içindedir. Biz iki ululuk bir tane milletiz, bedenlerimiz ayrı olsa üstelik canımız birdir. Karabağ’dahi vurulup yere düşen neferler bizim neferimizdir. Rahmetle ve hürmetle andığım şüheda bizim şehidimizdir. Alınacak öç, sorulacak hesap namusumuza emanettir. Kriz imalatçısı, global provokatör BENDE Temsilciler Meclisi Başkanı Pelosi’nin Tayvan’dan sonra Erivan’a seyahat planı kimlerin birlikte yürüdüğünün delili, zamanlama itibarıyla budaklı ve sorumsuz aynı ziyarettir. Anlaşılıyor kim Türkiye’yi ve Türk milletini dört bir taraftan abluka altında tutuyorlar. Tıpkısı yanda Ermeni çeteleri, farklı yanda Palikarya kepazeliği, ayrımsız yanda cenup sınırlarımız süresince tahriklerini sürdüren yıldırı örgütleri, gayrı yanda küresel baskılar.”

Bahçeli’den Miçotakis’e aksülamel

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis’in Türkiye’ye “akşam yetişme gündüz gel” dediğini hatırlatan Bahçeli, “Geliriz gelmesine ama gündüzünüzü akşam üzere örtmeye, tacizlerinizin bedelini misliyle ödetmeye seve seve, çift koşa, kanımızla, canımızla geliriz. Geldiğimizde Miçotakis’i korumaya ne efendilerinin hangi dahi güvendiği iş birlikçi çevrelerin gücü de yetmez. Gaye Türk milletidir, cebe çekenler ise toptan emperyalizmin cinayet devriyesine çıkarttığı vatansızlardır.” şeklinde konuştu.

Bahçeli, tarihin bildirme nazik içtimai konut projesinin hükümet vasıtasıyla hayata geçirildiğini belirterek, 81 ilde ve cümle ilçelerde 2023-2028 yılları arasını kapsayan süreçte 500 bin sosyal göz, 250 bin hane gayeli arsa, 50 bin hareket yeri fethetmek yoluyla millete kavi tıpkısı hizmet üzere kolların sıvandığını dile getirdi.

CHP’nin İzmir’da milyon dolarları ödeyerek dinleti düzenlediğini belirten Bahçeli, CHP’nin bühtan atmakla, yapılanı aşağılamakla, geçkin doğru dediği kanunları bugün Anayasa Mahkemesine taşımakla meşgul olduğunu anlatım etti.

“Kılıçdaroğlu’ndan dahi solcu dahi olmaz”

Bahçeli, Kılıçdaroğlu’nun “ben de milliyetçiyim, ego de ülkücüyüm” gürültüsünü çıkarmasının anlamsız olduğunu dile getirerek, şöyle bitmeme etti:

“Terörist Demirtaş’ın göğsüne madalya asmayı düşünen benzeri şahısla ulusalcılık tıpkı sinede, ayrımsız vicdanda, benzeri fikirde barınamaz, yaşayamaz. Bir bedende hem iblis hem birlikte ferişte olmaz, helal aşa haram katarak akıl gümüşgöz, Kılıçdaroğlu’ndan da solcu dahi olmaz. Inme ittifakı Türkiye’nin karşısında, Milliyetçi Akıntı Partisi ve Cumhur İttifakı Türkiye’nin tarafındadır. Zillet ittifakı, İmralı canisinin, teröristbaşı Gülen’in, PKK’nın, Firavun’un, müstevlilerin, sömürgecilerin yanındadır, Ulusçu Cereyan Partisi ve Cumhur İttifakı Kayseri’nin, Nevşehir’in, Niğde’nin, Aksaray’ın, Kahramanmaraş’ın, mazlumların, gariplerin, ülkemizi büyütme, geliştirme ve zenginleştirme mücadelesi veren hareket adamlarımızın arkasındadır. Biz, mutlak ve aktif Türkiye’den tarafız. Biz, feda edilecek tek bire bir insanımız namevcut, birlikte Türkiye’yiz diyen tarafız. Tığ, zalime Zor, mazluma Yunus olan tarafız. Biz, global oyunlara cebin milli duruştan tarafız. Çağrımız, ‘önce ülkem ve milletim’ diyen herkesedir. Çağrımız, ‘bu budun, bu vatan, bu bayrak benim’ diyen herkesedir. ‘Paylaşılacak vatanım, vazgeçilecek insanım bulunmayan’ diyen rastgele yurt evladıyla yolumuz birdir. ‘Tığ birlikte Türkiye’yiz’ diyen dizge bu milletin özbeöz evladıdır.”

Alandakilere 2023’te sandığa gitmeleri ve Cumhur İttifakı’na rey vermeleri çağrısında mevcut Bahçeli, Kayseri’den çok ümitvar şekilde ayrıldığını söyledi.

Rahmetlik Alparslan Türkeş’i anan Bahçeli, sözlerini Dadaloğlu’nun “Ölçü Mevlam senden tıpkısı dileğim var (Eksikli eyleme)” şiirini okuyarak sonlandırdı.

(Bitti)Share: