Minik kalpleri ısıtan proje: ‘Kardeşim Üşümesin’

Minik kalpleri ısıtan proje: ‘Kardeşim Üşümesin’

Süper kahramanlar mutluluk getirdi

BURSA – 2013 yılında başlayan ve her yıl elan bile büyüyen ‘Kardeşim Üşümesin’ projesinin bu sene ilk durağı Bursa’nın şiddetli köylerinden Dağakça oldu .

Soğuk şita günlerinin gelmesiyle gelişigüzel hem karye okullarındaki miniklerin kışlık giyit ihtiyacının karşılanması hem bile onlara fena hâlde benzeri andaç keyiflendirmek üzere UEDAŞ yoluyla hayata geçirilen ‘Kardeşim Üşümesin’ toplumsal takı projesi, her yıl hizmet bölgesinde vadi kayran Bursa, Balıkesir, Çanakkale, Yalova ve Kars’taki gerekseme sahibi okullara ulaşıyor.

Bu sene Uludağ üniversitesi Maliye Topluluğu öğrencilerinin bile katıldığı projede miniklere hazırlanan etkinlikler renkli görüntülere hayalet oldu. Yüz boyama, raks ve süper kahramanlar gibi değişik etkinliklerle miniklerin yüzü gülerken kışlık urba ihtiyaçları dahi dağıtıldı. ‘Kardeşim Üşümesin’ projesinin önemine ilgi calip UEDAŞ Umumi Müdürü Gökay Fatih Danacı, ” 2013 yılından bu yana sürdürdüğümüz bu etkinliği İl Milli Yetişek Müdürlüklerimizin işbirliği ile gerçekleştiriyoruz. Okullarımızda yavrularımızın ahenkli tıpkısı dönüş geçirmelerini ulaşmak için çaba gösteriyoruz. Bu projeyi gerçekleştirirken lise ve üniversitede okuyan öğrencilerle birlikte ilerliyoruz. Zaman boyu süren benzeri etkinliğe imza atıyoruz.. Tığ bu projeyi yemeden içmeden hizmet bölgemiz olan Güney Marmara’dahi değil bire bir zamanda Davet Merkezimizin saha aldığı Kars’ta da gerçekleştiriyoruz. Projemize katılan bindi olan herkese teşekkürlerimizi sunuyorum” dedi.

Projeye gönüllü olarak katılan Uludağ Üniversitesi Maliye Topluluğu öğrencileri, miniklere yüz pentür, oyun sahası gibi etkinliklerle yaşattığı sevinçli anlar, renkli görüntülere tayf oldu.

Share: