Mıntıka OSB’ye 1,8 kilometrelik beton posta

Samsun Büyükşehir Belediyesi aracılığıyla Mıntıka Kombinasyon Uran Bölgesi (OSB) amacıyla 1,8 kilometrelik mukassem beton öğün yapılıyor.

Büyükşehir Belediyesi, Mıntıka OSB’nin el sorununu çözüyor. OSB’ye 1,8 kilometrelik mukassem beton yol çalışması 1 ay evvel başladı. Kesim OSB’yi Samsun- Ankara karayoluna bağlayan bölünmüş yol, 14 metrelik aynı genişliğe topluluk olacak. Proje kapsamında toplamda 4 bin metreküp hafriyat, 20 bin metreküp dolgu yapılacağı bu çalışmaların yüzde 90 oranında tamamlandığı belirtildi. Ayrıca yolun 150 metrelik taş tahkimatı üstelik tamamlandı. Çalışmaların yılbaşı bakımından tamamlanması planlanırken Mıntıka OSB’dahi fabrikaları mevcut hisse senedi insanları, beton defa yapılmasıyla çok oylumlu benzeri ihtiyacın giderileceğini söyledi.

Posta çalışmasının hem mevcut yatırımcılar hem üstelik Kesim OSB’ye yatırım yapmayı düşünen hareket insanları açısından çok majör olduğuna dikkat calip Toprak OSB Müdürü Erol Pepeç, “Mıntıka OSB 2014 itibariyle faaliyete geçti. Samsun Büyükşehir Şehremaneti Başkanımız Mustafa Demir’in hem başlangıcında hem temellerinde haddinden fazla iri emeklerinin olduğu ayrımsız OSB burası. 28 parselin tahsisi yapıldı. 10 parselde üretim başladı, et kafalı kalanda yapım bitmeme ediyor. Anayol ile OSB arasındaki güzergahta sefer haddinden fazla konforlu değildi. Büyükşehir Şehremaneti Başkanımıza çok teşekkürname ediyoruz. Burada bir defa çalışması başlatıldı ve beton yola kavuşmamız sağlandı. Ekipler yüğrük aynı şekilde çalışıyorlar. Buraya gelen sanayici altyapıya, yola, ulaşıma herhangi bir şeye bakıyor. Nedeniyle bu kere çalışması Mıntıka OSB’ye derece katacak” dedi.

Kesim OSB’üstelik firma sahibi olan Aslan Delicesine, elan esbak yolun kâin durumunun gani olmadığını söyleyerek, “Özellikle Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz. Seçme ahit bu yolu kullanıyoruz. Nakliye üzere kamyonlarımız geliyor. Az içinden ve mikro dışından aksiyon insanları ve yatırımcılar buraya geliyor. Bu anlamda bu yolun yapılması haddinden fazla sunturlu oldu. Buraya gelen yatırımcı evvel adına yola bakıyor. O yüzden hem bizim üzere hem bölgemiz üzere bu yolun yapılması çok önemliydi” diyerek konuştu.

Bölge OSB’bile kâin tıpkısı fabrikada idareci adına fariza yapan Basri Hezel Kantarcı, ürettikleri ürünlerinin tamamını ihraç ettiklerini bu nedenle mahdut dışından daima bu bölgeye ziyaretçilerin geldiğini kaydetti. Kantarcı, “Buraya gelen parçalanmamış iş insanları değme açıdan değerlendirmede bulunuyor. Kere da çok oylumlu tıpkı kriterdir. O yüzden bu yolun yapılması az çok önemliydi. Erişim anlamında hele güzeşte sene kışın çok mesail yaşadık. Bu noktada yolun yapılması bizim amacıyla haddinden fazla elzemdi. Bu hizmete amil olan, katkısı olanlardan Allah razı olsun. Antrparantez beton kez yapılması nedeniyle inanıyorum ki, ince yıllar hizmet verecek. Az dışından ve mikro içinden gelen misafirlerimiz açısından üstelik bu yolun yapılması ayrı tıpkısı avantaj sağlayacak” şeklinde konuştu. – SAMSUN

Share: