MKE Ankaragücü Başkanı Adam, zirveyi zorlayacaklarına inanıyor Açıklaması

MKE Ankaragücü Kulübü Başkanı Faruk Koca, sezona dokunaklı başlamalarına karşın takımın zirveyi zorlayacak kapasitede olduğunu söyledi.

MKE Ankaragücü’nün kuruluşunun 112. yıl dönümünde Eryaman Stadı’nda “Benim Gözümden Ankaragücü Resim Yarışması Armağan Töreni” düzenlendi.

Kulüp başkanı Faruk Kayırıcı, yaptığı konuşmada, kuruluş yıl dönümü vesilesiyle “toplumun en günahsız kesimi çocuklardan” saf duygularıyla Ankaragücü’nü resmetmelerini istediklerini söyledi.

Hükûmet Merkezi ekibinin tarihi misyonu türe eden bildirme muhteşem kulüp olduğunu tamlayan Insan, “Çünkü bire bir fiyat ödenerek müesses… Halas Savaşı’nda mermi üreten fabrikanın işçilerinin kurduğu bu takım, bire bir zamanda Halas Savaşı’nda martir verenlerin, çocuklarının takımıdır. Çok manevi benzeri angarya omuzumuzda. Manevi motivasyon olmasa ihtimal bu kulübü vermek henüz edisyon olacaktı. Bu tarihi misyonu dolayısıyla sıkıntılara eğilmek elan manalı oluyor.” diye niteleyerek konuştu.

Adam, geçen sezon şampiyon kendisine Süper Grup’e yükseldiklerini hatırlatarak, şöyle devam etti:

“Süper Loda’da savaşım edecek bereketli benzeri takım kurduk. İnşallah, bunu göreceksiniz. Ara Sıra gani tıpkısı topluluk kurmanız yetmiyor, onun ortaklaşa oyuna dönüşmesi ve sonuca gitmesi lazım. İnşallah bunu de Ömer hocamızla Beşiktaş maçıyla temel kendisine düzenlemek istiyoruz. Tığ takımımıza, futbolcularımıza, hocalarımıza güveniyoruz. Takım başlangıcında bile söyledim; hedefimiz zirveleri zorlamaktır. Bu takım zirveleri zorlayacaktır, bunu bilin.”

MKE Ankaragücü’nü sabık sezon böke fail ustalık yönetmen Mustafa Dalcı’ya teşekkür fail Insan, ricat süreciyle ilişik istifham üzerine “Mustafa öğretmen daha benimle görüşmeden maçtan sonraları futbolcularla yapılan değerlendirmede ayrımsız veda müracaat yaptı. Mustafa sarıklı nihayetinde erdemli bire bir âdem, onu seçme antlaşma ölçüm etmişimdir. Kulübe uymazlık gidermek için hakeza benzeri tasarrufta bulundu. Bu tasarrufu yönetim kurulu arkadaşlarımızla yaptığımız değerlendirmede akseptans ettik. İstifa kararı hocanın kendi kararıydı.” ifadelerini kullandı.

Transfer süreçleriyle ilişik nahak ithamlarda bulunulduğuna değinen Koca, şunları kaydetti:

“Bu transferlerin hepsi scout ekibi tarafından ince müddet izlendi, ayak topu koordinatörü arkadaşım marifetiyle de elenerek her bölgede 3-4 mütenavip tabir şeklinde bana sunuldu. Aldığımız futbolcular belki Süper Grup’de yeniler ama Avrupa’bile oynamış futbolcular. İnşallah bu oyuncular, kabiliyetlerini sahaya yansıtacak. Hep iddialı konuşuyorum zira futbolcuya, hocaya, camiaya meram göstermezseniz motivasyonun yarısını kaybedersiniz. Bu güdeleme işi. Bu ligde zirveler neyse hedefimiz odur. Şampiyonluksa şampiyonluktur, Şampiyonalar Ligi’ne gitmekse Şampiyonalar Ligi’hangi gitmektir, Avrupa’ya gitmekse Avrupa’ya gitmektir, Türkiye Kupası’nı almaksa Türkiye Kupası’nı almaktır. Tabii ki bu hedefe kilitleneceğiz, oyuncularımızı motive edeceğiz. Dalavere, futbolcular ve sarıklı, bu kulübü adalet ettiği yere getirecektir. Camiamızdan şurası istiyorum, kendi ferdî hesaplarıyla kulübü örselemek amacıyla kampanyalar yapmasınlar. Bu, kulübe kötülük veriyor. Biz takımımıza inanıyoruz. İnşallah Beşiktaş maçı benzeri kelle peki.”

Herif, sportif direktör Emre Nasip’la ilişkin değerlendirmeleri birlikte vicdansız bulduğunu dile getirerek, “Emre Felek bizim profesyonel aynı çalışanımız. Şunu bereketli bilin, bu benzeri meydan okumadır. Aynı kulübün başkanı ve yöneticilerinde sorun yoksa diğerlerinin hiçbirinde sorun olanaksız. Kulübe zararı başkanlar ve yöneticiler verir; hocalar, menajerler, sportif direktörler vermez. Biz geldiğimizden beri bu kulübün parasını benzeri kuruş heder etmedik. Emre Baht de beraber say sürecinde maddesel benzeri yarar peşinde koşmadı, bundan yüzde 100 eminim. Esasen vadi okuyorum, Emre Baht’la ilgili iddiaların birisini doğrulasınlar bugün istifa ederim. O iddialardan birinin dahi akla yatkın olmadığından eminim. O iddialarda bulunanlar de gerekenleri yapsınlar.” şeklinde konuştu.

Ömer Erdoğan: “Kalburüstü gelmek istiyorum”

MKE Ankaragücü’nün bakir teknik direktörü Ömer Erdoğan, kulübün 112. sene dönümünü kutlayarak, “Değerli tıpkısı kulübe geldiğimiz üzere kendimi ateşin ve ak yazılı hissediyorum.” dedi.

Erdoğan, kendisine ve ekibine güvendiği üzere yönetime teşekkür ederek, “Başkanımla yaptığımız önceki görüşmemizde, kalburüstü gelmek için geldiğimizin sözünü verdik. Taraftarın de desteğine ihtiyacımız var. İnşallah bütün birlikte bu kulübü yakıştığı yerlere taşır, çok henüz iri başarılara imza atarız. İnşallah bu muhteşem tarihte tığ birlikte kendimize düzlük ediniriz.” değerlendirmesinde bulundu.

Burada olmaktan belde haddinden fazla mutlu olduğunu belirten Erdoğan, şöyle konuştu:

“Başkanla görüşmemizde ‘Hedefiniz nedir?’ dedim. Komutan birlikte ‘Şampiyonluk istiyorum hocam.’ dedi. Tabiatıyla kim bu şampiyonluk haddinden fazla acele, görgüsüz oluşan tıpkı molekül değil amma insanlar inanırlarsa, gür niyetli çalışırlarsa ve akıllıca aynı düzlem sağlarlarsa sebep olmasın. Burada banko kudretli atılmak istiyorum. Alelhusus Süper Kütle’in evvel senesi realist olmak lazım çok tahakküm oluyor. Miğfer’dahi çokça ısrarcı olduk. Miğfer bize çok bunaltıcı, kalite katacak. İnşallah bu kulübü türe ettiği yerlere emmek üzere çok çalışacağız.”

Miğfer: “Fiziki namına çokça iyiyim”

Payitaht ekibinin eskimemiş transferi Tolga Ciğerci üstelik başbuğ Faruk Herif ve beceri direktör Ömer Erdoğan ile görüşmelerinin zait geçtiğini belirterek, “Buranın ne kadar şişman zümre olduğunu çokça bereketli biliyorum. Tabiatıyla kim onun için burayı tercih ettim. İnşallah başlangıcımız hepimiz üzere ferah peki.” ifadelerini kullandı.

Son kendisine Medipol Başakşehir’da oynayan Tolga, “Fiziki olarak esasta haddinden fazla iyiyim. Çok gani çalıştım ama beş altı takım idmanı gerektiğini düşünüyorum. İnşallah arz kısa zamanda maça intişar olurum.” diye sözlerini tamamladı.

Benim Gözümden Ankaragücü Suret Yarışması’na katılan kollar ve ailelerinin kayran aldığı etkinlikte, dereceye girenlere üstelik ödülleri verildi.

Share: