Muğla Büyükşehirden öğrencilere yetişek desteği

Muğla Büyükşehir Belediyesi, 2022-2023 yetişek talim yılında ilkokul, ortaöğretim ve üniversite öğrencilerine terbiye desteği veriyor. Büyükşehir Belediyesi, beş ve ortaöğretim öğrencileri için ruba desteği, darülfünun öğrencileri için ise 4 bin 80 TL maddesel destek ve konaklama olanağı sağlıyor.

Muğla Büyükşehir Belediyesi 2022-2023 yetişek tedris yılında öğrencilere vereceği desteği arttırarak bitmeme ediyor.

Büyükşehir Belediyesi geçtiğimiz sene verdiği desteği bu yıl yüzde 70 arttırarak darülfünun öğrencilerine 4 bin 80 TL’ye yükseltti. Büyükşehir Belediyesi ayrıca beş ve lise öğrencilerine faça desteği, yetişek için engin gelen darülfünun öğrencileri amacıyla konaklama olanağı sağlıyor.

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE GEÇİCİ KONAKLAMA DESTEĞİ

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’nin farklı illerinden üniversite eğitimi için Muğla’ya gelen öğrencilere da kapılarını açtı. Çalışmalar kapsamında Büyükşehir Belediyesi, mektepli namına Muğla’ya gelen gençlere yurtlarına yerleşme sürecinde arızi konaklama desteği verecek. Büyükşehir Belediyesi’nin arızi konaklama desteği 19-29 Eylül 2022 tarihlerini kapsayacak.

BÜYÜKŞEHİR KIYAFET DESTEĞİ DA VERECEK

Büyükşehir Belediyesi yetişek desteğinin yanında ilkokul ve ortaöğretim öğrencilerine 600 TL çul desteğinde bulunacak. Okul kıyafeti desteğinden faydalanacak olan öğrencilerin T.C vatandaşı olması, ailenin Muğla ilinde tevakkuf ediyor olması, heybet okulunda öğrenim görüyor olması, hanede adam başı düşen gelirin açık minimal ücretin 3’te 1’inin altında olması, meslek kıyafeti faturasını ibraz ika koşulları düzlük alıyor.

BAŞVURULAR 31 ARALIK 2022’ÜSTELIK SONA ERECEK

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından 2022-2023 terbiye tedris yılında öğrencilere verilecek olan yetişek desteği amacıyla başvurular, 31 Mabeyin 2022 tarihinde sona erecek. Eğitim desteğinden yararlanmak isteyenler, Büyükşehir Belediyesi’nin 444 4801 nolu çağrı merkezinden Sağlık ve Içtimai Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na başvuruda bulunabilecekler.

“BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KENDISINE MÜSTELZIM DESTEĞİ SAĞLAMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Muğlalı öğrencilerin eğitim bilimi hayatına katkı arz etmek istediklerini belirten Muğla Büyükşehir Şehremini Osman Gürün, “Öğrencilerimiz geleceğin Türkiye’si amacıyla çokça yetişkin tıpkısı noktada bulunuyorlar. Bizde öğrencilerimizin elan dolgunca aynı yetişek almaları ve anbean zorlaşan kavil sıkıntısına bire bir nebze reçete olabilmek amacıyla çalışıyoruz. Öğrencilerimizin hemen yetişek hayatına odaklanmaları ve bu doğrultuda ayrıksı etkenleri kendilerine veca edinmemeleri görüşündeyiz. Günümüz şartlarında bu kip benzer gözükmese da tığ Büyükşehir Belediyesi olarak gereken desteği sağlamaya çalışıyoruz” dedi.

Share: