Muğla Büyükşehir’in Okçuları Muvaffakiyetli Grafiğini Sürdürüyor

Muğla Büyükşehir Belediyesi okçuları, Antalya’da düzenlenen Okçuluk Yıldızlı Albeni ve Kulüpler Türkiye Şampiyonası’ndan üç değerli, üç sim madalya ile döndü.

Okçuluk Yalınlık Gelgel ve Kulüpler Türkiye Şampiyonaları, Antalya’da yapıldı. Şampiyonalara, 36 ülke ve 84 kulüpten 326 sportmen katıldı. Şampiyonaların akıbet gününde Kulüpler Türkiye Şampiyonası’nın bitiş atışları yapıldı. Turnuvada, Muğla Büyükşehir Belediyesi okçuları üç zer ve üç sim madalya kazanarak iri başarı elde etti.

Hazal Burun, U21 bayanlar kategorisinde zer madalya; Hazal Büyüklenme-Emircan Haney, mızıka erkân kategorisinde kızıl madalya; Hazal Kibir-Ceyda Kömür, kız takımı çoluk çocuk kategorisinde altın madalya kazandı.

Şampiyonada iri erkeklerde Emircan Haney, kız takımı büyüklerde Hazal Kibir-Ceyda Kömür ve Kulüpler Türkiye Şampiyonası’nda Hazal Burun-Ceyda Kömür- Songül Lök, gümüş madalya kazandı.

Kategorilerinde evvel 8’e giren sporcular, 24-25 Eylül’de Tokat’ta düzenlenecek Türkiye Kupası finallerinde yarışacak.

Kendi kategorilerinde önceki 32 içerisinde kayran kayran sporcular, gelecek yılın milli takımına aday sportmen olmayı doğruluk kazandı ve bu adlar 1-2 Ekim’de başlayacak milli mızıka latif sürecine dahil olacak.

Share: