Muğla Valisi Orhan Semiz TEKNOFEST’te merhale elde fail gençlerle buluştu

Muğla Valisi Orhan Yağlı TEKNOFEST’te mertebe elde fail Muğlalı gençlerle tıpkısı araya gelerek bökelik coşkularına kuma oldu.

Muğla Valiliği Ilbay Özer Türk Güruh Salonu’nda gençlerle mülaki Semiz ati plan ve projeleri hakkında kardeş kardeş etti.

Muğlalı gençlerin başarılarıyla gelgel duyduğunu belirten Yağlı, “Muğla’mız amacıyla, ülkemiz için, insanlık üzere proje geliştirerek çözüm elde etmek için yaptığınız çalışmalara destek olmaya devam edeceğiz.” dedi.

Devletin değme antlaşma çalışan ve üreten gençlerin yanında ve destekçisi olduğunu belirten Gödeş, gençlere imkan tanınması ve destek sağlanmasında ulama sunan Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan ilkin koyulmak üzere kamu bakanlara teşekkürname etti.

Muğla’nın büyüklük ve âdemiyet amacıyla çalışan, üreten, başarıyı yakalayan gençleri ve öğretmenleriyle bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Şişman, emeği geçenlere teşekkür etti.

Valilik binası önünde hatırat fotoğrafı çekilmesinin ardından müşavir öğretmenlere onurluk, öğrencilere mütenevvi hediyeler verenTavlı, proje kapsamında geliştirilen araçları inceledi.

Yağlı, gençlerin ısrarı üzerine araçlara imza attı.

Kavaklıdere Bağlı Göçen Küçük Asya Lisesi koordinesinde kurulan Kavaklıdere Roket Takımı Teknofest Liseler Arası Roket Yarışması’nda Türkiye şampiyonu olmuştu. Böke öğrenciler, 3 Eylül’birlikte bökelik kupasını ve 70 bin Türk lirası birincilik ödülünü Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden almıştı. Kavaklıdere Roket Takımı Yeryüzü İyi Sunum Ödülünün da sahibi yerine Teknofest Karadeniz’i iki kupa ile tamamlamayı başardı.

Muğla Bilgi ve Konferans Merkezi öğrencileri TEKNOFEST 2022 TÜBİTAK 2204-C Liseler Arası Polar Araştırı Projeleri Yarışması’nda “Polar Araştırı Üsleri İçin Yenilenebilir Bir Erke Sistemi Tasarımı” ünlü projeleriyle başarılarını aldıkları üçüncülük kupasıyla taçlandırdı.

Tıpkısı özge üçüncülük ödülü ise Marmaris Halıcı Ahmet Urkay Anadolu Lisesi Martılar Teknoloji Takımından geldi. İnsanlık Yararına Uygulayım Bilimi Yarışması’nda geliştirdikleri “Orman Yangınlarını Tespiti ve Bileşimli Zeka ile Erken Ihtar Sistemi Projesi” ile dikkatleri konusunda calip Marmaris Martılar Takımı Türkiye üçüncülüğü elde etti

Share: