Müjdeyi Cumhur Reisi Erdoğan verecek! Vekil Kasıt Kurum’dan içtimai göz açıklaması geldi

Yer, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanı Misyon Hava, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi marifetiyle yapımı devam fail Şehitkamil ilçesi Taşlıca Mahallesi’ndeki Büyükşehir Endüstri ve Endüstri Merkezi’nde (BÜSEM) incelemelerde bulundu.

“ERDOĞAN, YAKIN ZAMANDA YENİ BİR SAVA VERECEK”

İnceleme sonrası açıklamalarda kâin Icra Vekili Kasıt Alım, kısık içtimai hane talebi karşısında Cumhuriyet tarihinin en nazik sosyal konutlarını yaptıklarını söyleyerek mümasil zamanda Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın sosyal basamak sorunu ile ilgili bakir tıpkısı müjde vereceğini duyurdu. Vekil Çalım, Ilkgüz kocaoğlan itibariyle yeni benzeri göz atılımının başlayacağını bile rapor ederek, “Toplumsal Ev talebi, bugüne kadar ihtimal Cumhuriyet Altını tarihinin yer büyük sosyal konutlarını yaptık. Yapmaya bitmeme ediyoruz. İnşallah Allah’ın izniyle zaman akşam ezanı detaylarını vereceğimiz, Ilkgüz ayında Cumhurbaşkanımızın Gaziantep’imizde bilcümle Türkiye’mizle paylaşacağı bir projeyi sunacağız. Bu proje Cumhuriyet Altını tarihinin genişlik büyük toplumsal konut projesi olacak. Bu çerçevede Gaziantepli kardeşim burada müteharrik esnafım çabucacık bildirme mail alanda barınma ihtiyacını giderecekler” dedi.

SANAYİ SİTESİ PROJESİ

Ağustos ayında Türkiye genelinde bakir bire bir endüstri sitesi projesi zar edeceklerini de açıklanan Bakan Meram Gurur, “Elan huzurlu aynı şekilde üretimini yapacak. Şehrin süresince eksik uran alanlarını şehrin dışına çıkarıyoruz. Gene Ağustos ayında eksiksiz Türkiye’üstelik ilan edeceğimiz uran sitesi projemiz olacak. İşte gerçekte örneğini burada yaptığımız BÜSEM arazisi hazine arazisiydi. Süreduran bire bir araziydi. Bu arazide uray başkanımız, valimiz ve milletvekillerimiz kat sayı bire bir mesai yaptı. Bize, bu hazine arazisinin uygun bedellerle verilmesi talep edildi. Tığ üstelik burada 150 bin kardeşimizi istihdam edecekseniz bu araziyi sizlere akla yatkın şartlarda tahsisini yaparız’ dedik ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesine tahsisini yaptık” ifadelerini kullandı.

FATMA ŞAHİN’İN AÇIKLAMALARI

Gaziantep Büyükşehir Belediye Reisi Fatma Delice ise Cumhuriyetin 100. yılında dünyanın onuncu ekonomisi olma hedefine ilerleyen Türkiye’nin bu hedefine yer uygun, en andıran şehrin Gaziantep olduğunu dile getirdi. Atmaca, “Biz büyükşehir namına, genel sekreterimiz, ait şehremaneti başkanlarımız, zaman Şahinbey, Şehitkamil, Nizip belediye başkanlarımız burada sistem yerel kalkınmanın mimarı. 94’birlikte İstanbul’dahi Cumhurbaşkanımızın attığı sulp, Gaziantep’te büyük domestik ormana dönüşmüştür, kalkınmaya dönüşmüştür. Bunu birlikte başarmanın gücü kuvveti amacıyla rastgele birinize teşekkür ediyor. Buradaki çaycısından işçisine inşaatçısına burada benzeri himmet var, burada bir say var karşı teri var biz iştirakçi memleketiyiz. İşçimiz mutluysa, siz mutluysanız biz mutluyuz alay malay başaracağız. Gaziantep modelini tıpkı galebe modeline, tıpkısı Türkiye modeline, ayrımsız acun modeline gelişigüzel dönüştüreceğiz” diyerek konuştu.Share: