Müptedi spor kulüplerine 1 milyon TL’lik bindi

Merkezefendi Belediyesi, 60 tor spor kulübüne gereç ve takım desteği sağladı. Merkezefendi Şehremini Şeniz Doğan, “Spor dostu benzeri uray yerine çolpa spor kulüplerimizin yanında olmaya devam ediyoruz” dedi.

Merkezefendi Belediyesi’nin spora ve sporcuya destekleri devam ediyor. Merkezefendi Belediyesi, çolpa spor kulüplerine spor malzemesi desteğinde mevcut olmak üzere Bereketler Derinti ve Sergi Salonu’nda pakt yöneticileri ve sporcularla tıpkı araya geldi. Temas yıl gerçekleştirilen etkinlikte futbol, voleybol, basketbol ve sakat spor kulüplerinin branşlarında faaliyet gösteren mecmu 60 spor kulübüne 1 milyon TL’nin üstünde destekte bulunuldu. Başkan Doğan, saftirik spor kulüplerine ve sporculara başarılar dileyerek spor malzemelerini teslim etti. Merkezefendi Belediyesi önümüzdeki günlerde de engelli spor kulüplerine gereç desteği sağlayacak.

Programa, Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, Merkezefendi Şehremaneti Başkan Yardımcısı Fatih Ateşli, Denizli Müptedi Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Ayşe Sarıkaya, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Denizli Şube Başkanı Bülent Fil, bine mail amatör spor pakt yöneticisi ve sporcusu katıldı.

“Müptedi spor kulüplerimizin yanındayız”

Spora seçkin zaman yardım sağladıklarını söyleyen Merkezefendi Belediye Reisi Şeniz Doğan, “Spor dostu bire bir belediye olarak çolpa spor kulüplerimizin beraberinde olmaya devam ediyoruz. Değme yıl olduğu kadar bu sene de 60 kulübümüzün ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda hazırlamış olduğumuz spor malzemesi ve ekipmanlarını kulüplerimize tasdik ettik. 40’ın üstünde yayın çeşitliliği ile kulüplerimizin ihtiyaçları doğrultusunda Türkiye’üstelik yegâne isteğe bağlı materyal dağıtımını yıllardır gerçekleştiriyoruz. Saftirik spor camiasına desteklerimizi sunuyor, cümle sporcularımıza ve kulüplerimize başarılar diliyorum” diyerek konuştu.

“Hedeflerimiz çok daha nazik”

Amatörlerin sporun kalbi olduğunu belirten Denizli Toyluk ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, “Beribenzer dahi amatörler yoksa profesyonelliğin olması gibi değildir. Bu anlamda üstelik yapılan eksiksiz icraat ve herhangi bir tuhaf faaliyetler ilimizde ve ilçemizde sporun gelişmesine ulama sağlıyor. Gençliğimize spor alanında ve deneyimsizlik alanında şanlı hizmetler üretiyoruz. Yaz döneminde açtığımız çokça amaçlı spor tesisi Merkezefendi bölgemizde bulunmakta sizlere bakım etmeye çalışıyoruz” dedi. – DENİZLİ

Share: