Müstacel serviste önlüklü, stetoskoplu yapmacıklı doktor yakalandı

TRABZON’da giydiği hekim önlüğü ve boynuna taktığı stetoskop ile Karadeniz Ustalık Üniversitesi (KTÜ) Farabi Hastanesi Ivedili Servisi’ne girip, kendini hekim adına tanıtan inşaat işçisi Serkan A. (20) gözaltına makbuz. 8 kamer önceki birlikte Rize’dahi hastanede ameliyathaneye girdiği ortaya çıkan ve tutuksuz yargılanmak amacıyla başıboş bırakılan Serkan A., “Doktor girmek istiyordum ama olamadım. O heyecanı devam etmek amacıyla böyle tıpkı davranışta bulundum” dedi.

Kentte 3 dönme önce inşaat işçisi Serkan A. üstünde yeşil doktor önlüğü ve boynuna stetoskop takarak KTÜ Farabi Hastanesi Acil Servisi önüne gitti. Bire Bir müddet şifahane uğrunda bekledikten sonradan girdiği müstacel servis triaj alanında benzeri rahatsız yakını ve abla arasındaki tartışmaya karışma olan Serkan A., kendisini doktor namına tanıtarak dayanaklık etmek istediğini söyledi. Durumu fark yazar görevlilerin kimlik sorduğu Serkan A.’nın doktor olmadığı anlaşıldı. Sayrılarevi görevlileri durumu polise bildirdi. Güvenlik görevlilerince şifahane dışına çıkartılan Serkan A. mevrut polis güçleri ekibince gözaltına alındı.

‘DOKTOR KOYULMAK İSTEDİM’Polisteki ifadesinde doktor olmadığını ve üzerindeki esvap ile stetoskobu Ankara’dan satın aldığını itiraf eden Serkan A., “Hekim görünmek istiyordum ama olamadım. O heyecanı daim olmak için hakeza ayrımsız davranışta bulundum. İnşaatta yetkilendirilmiş olduğum dolaşma göğüslük giyip stetoskop takıp hastaneye gittim. Pişmanım” dedi. İfadesi alınan ve savcılığa sevk edilen Serkan A. tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.AMELİYATHANEYE GİRMİŞ

Sahte doktor Serkan A.’nın 8 kamer önceki Rize’da inşaat işçisi kendisine çalıştığı dönemde, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Yetişek ve Araştırı Hastanesine her an kendisini doktor yerine tanıtıp ameliyathaneye girdiği öğrenildi. Görevlilerce yakalanan Serkan A. hakkında başlatılan soruşturmanın sürdüğü öğrenildi.Share: