Mütekait polis güçleri, ‘sessiz olun’ tartışmasında iki kişiyi öldürdü

Olay, 15 Ekim’bile saat 20.30 sıralarında Çukurova ilçesi Huzurevleri Mahallesi’nde meydana geldi. Tekaüt polis güçleri Kamil Gül, iddiaya göre gittiği içkili mekanın sahibi Keleş Serindağ ve akrabası Sabri Özgenç’le tartıştı.

Ağız Dalaşı sonrası mekandan ayrılan ve kısa müddet sonra elindeki tabancayla düşüncesiz dönen Gül, Serindağ ve Özgenç’e biberli açtı. Serindağ ve Özgenç, kanlar içre yere yığıldı. Çevredekilerin ihbarı üzerine fenomen namına afiyet ve polis ekibi gönderme edildi.

İlk müdahalenin arkası sıra hastaneye kaldırılan Serindağ ve Özgenç, hayatını kaybetti. Görüngü sonrası çevredeki vatandaşlar yoluyla yakalanan ve polise teyit edilen Gül ise gözaltına alındı. Serindağ ve Özgenç’in donmuş bedenleri birlikte otopsinin ardından toprağa verildi.

‘ALKOLÜN ETKİSİYLE SİNİRLENİP TABANCAMI ALDIM’

Gözaltına alınan zahmetli polis Kamil Gül, emniyetteki sorgusunda cinayeti alkolün etkisiyle işlediğini belirtti. Gül’ün, “Keleş Serindağ’a ait kahvehanede oyun oynadıktan sonraları arkadaşlarla ispirto ahzetmek amacıyla gene Serindağ’a ilgili olan canip taraftaki içkili mekana geçtik. Burada şarap içip sohbet ettiğimiz tam mekanın sahibi ‘sessiz olun’ diye bizi uyardı. Tıpkısı müddet bilahare bir gayr da gelip uyardı. Arkadaşlarım, bunun konusunda mekandan çıkıp gitti. Benim da kalktığım sırada Serindağ, ‘Buraya gelip gidiyorsun. Fakat bugün yaptığınız terbiyesizliktir. Tıpkı daha bu mekana yetişme dedi. Sinirlendim ve tartıştık. Sonraları evime gidip tabancamı aldım. Alkolün üstelik etkisiyle bunlar yaşandı” dediği belirtildi.

Sorgusunun arkası sıra adliyeye atıf edilen Gül, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Share: