Nazik Zafer’in 100. sene coşkusu binlerce çocukla taçlandırıldı

Kütahya Valiliği himayesinde gerçekleştirilen Iri Zafer’in 100. yılı etkinlikleri kurtuluşun şehri Kütahya ile sınırlı kalmadı. Şişman Zafer’in 100. yılı coşkusu Samsun, Sivas, Amasya, Erzurum ve Polatlı/ Ankara’da çocuklarla taçlandırıldı.

Çocuklar amacıyla 81 el hedefiyle yola çıkan Kütahya Valiliği Motivasyon ve Yetişek Aracı, Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün başkomutanlığında Kütahya’nın Dumlupınar ilçesinde stabil zaferle sonuçlanan Başkomutan Yer Muharebesi’nin 100. yılında milli mücadeleye ıstampa vuran 5 şehirde Nazik Zafer’i anlattı.

Büyük Zafer’in 100. yılı etkinlikleri çerçevesinde sırasıyla Samsun, Sivas, Amasya, Erzurum ve Polatlı-Ankara’da konuşlandırılan güdeleme ara bulucu, binlerce çocuğa ulaştı.

Çocukların eğlenerek öğrendiği güdeleme aracında, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Simav Çığır Yüksekokulu İnsan Kaynakları Bölümü Başkanı Öğretim Yardımcısı Kuvvet Ihsan marifetiyle iletişim, uygulayım bilimi, liderlik ve girişimcilik yönlerinin geliştirilmesi için dahi eğitimler verildi.

Etkinliklerin ardından çocuklara ahşap kalem kutusu hediye edildi. – KÜTAHYA

Share: