Nazır Karaismailoğlu, Siirt’te “Gençlerle Kavuşma” programına katıldı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “Rusya- Ukrayna savaşında kısaca 6 ay geçti ama bu savaşın tam aktörleriyle görüşen bir tane reis Sayın Cumhurbaşkanımız. Bu kavga biterse de Cumhurbaşkanımız öncülüğünde bitecek.” dedi.

Siirt’teki temaslarını sürdüren Bakan Karaismailoğlu, Pervari ilçesinde belediyeyi mülakat ederek, başbuğ Tayyar Özcan ile görüştü.

İlçede tıpkısı araya geldiği vatandaşlarla ahbapça fail Karaismailoğlu, daha sonradan iklim merkezine geçti.

Burada beraberinde SELIM Tümen Siirt Saylav Osman Ören ile SELIM Tümen İl Başkanlığını konuşma fail Vekil Karaismailoğlu, İl Başkanı Ekrem Olğaç ile benzeri süre görüştükten sonra partililerle toplantı yaptı.

Vekil Karaismailoğlu, gençlerle buluştu

Icra Vekili Karaismailoğlu, arkası sıra Siirt Kavim Bahçesi’nde “Gençlerle Kavuşma” programına katıldı.

Burada gençlere hitap eden Karaismailoğlu, hayatın teferruatlı bire bir seyahat olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“Bu gezi karşısında sizin önünüze taş koyanlar gibi, önünüzde duvarlar çekilebilir ama sabırla moral ve motivasyonunuzu bozmadan zamanla onların hepsinin üstesinden gelirsiniz. Tığ bunları çok yaşardık. Bir bölüm balkondan düştük ama yeniden merdivenlerden çıktığımız günler oldu. Bıkmadık usanmadık sonucunda planladığınızın üstünde başarılar elde edebiliyorsunuz.

Yollar türkülerimiz bizim hayatımızın, yaşantımızın aynası. Hayatta muammer olduğumuz sevinçler, teessürat, çileler, türkülere, şarkılara vuruyor. Sebep vuruyor zira özellikle yollar namına merkum onlarca türküler var. ‘Uzun teferruatlı aynı yoldayım, gidiyorum gün gece.’ Illet demiş bunu. yahut ‘Yola yolladım seni, yollar yormasın seni’ çünkü çıkılan yolculuklar haddinden fazla fer geçiyordu. Haddinden Fazla teferruatlı sürüyordu. Burada yaşanan teessürat, yolda kalmalar Tanrı göstermesin yaşanmış tıpkı kaza ve onun sürecinde, bunlar Türkiye’üstelik çokça yaşandı. Onun üzere bu altyapı açığını biz 20 yılda yüce ölçüde kapattık. Bakın tafsilatlı ince benzeri kez diye niteleyerek türkülerle başlıyor amma Türkiye’bile şu zaman mufassal teferruatlı bire bir el yok. Bilcümle yollarımız kısaldı ve duble yollar var Türkiye’de bundan sonra. O yüzden bu çetin yollar keyfe dönüştü. 20 sene öncesi ile 20 sene sonrasındaki mütebeddil tıpkısı Türkiye namevcut haddizatında. Ülkemiz tıpkı mutluluk, vatanımız ayrımsız, zenginliklerimiz bir, değerlerimiz tıpkı. Yalnız aynı zihin değişiyor.”

Karaismailoğlu, konuşmasının peşi sıra gençlerin sorularını yanıtladı.Share: