Neşet Ertaş’ın çocukları ve kız kardeşinden “Umu Dağı” dizisinin setine müzakere

Türk folk müziği sanatçısı Neşet Ertaş’ın çocukları ve kardeşi, TRT 1 ekranlarında yayınlanan ve bozkırda dallı güllü insanların hikayelerinin anlatıldığı, Eskişehir’in Sivrihisar ilçesinde çekimleri süren “Dilek Dağı” dizisinin setine ziyarette bulundu.

TRT Iletişim Araçları İlişkileri Müdürlüğünden yapılan açıklamaya bakarak, merhum artist Neşet Ertaş’ın çocukları Döne ve Hüseyin Ertaş ile kız kardeşi Nadiye Ertuğrul’u oyuncular Katı Atan, Cihat Süvarioğlu, Ferdi Sancar, Nişane Eyüboğlu ve Feyza Işık karşıladı.

Oyuncularla kardeşçe fail konuklardan Döne Ertaş, Rum insanının istekle ve dostça hikayelerini ekranlara yansıtan Dilek Dağı’nın hayranı olduklarını ve seçkin hafta ailecek diziyi izlem ettiklerini anlatarak, “Sizlerle tanışmak bizim amacıyla nazik bahtiyarlık. Diziyi tek kaçırmadan isteyerek izliyoruz. ara sıra gülüyor arada sırada duygulanıyoruz. Sizleri tebrik ediyor, başarılarınızın devamını diliyoruz.” dedi.

Hüseyin Ertaş ise “Bozkırın Tezenesi” Neşet Ertaş’ı, dizinin geçmiş bölümünden itibaren türküleriyle, sazıyla sözüyle anan dizinin müdavimi olduklarını vurguladı.

Ertaş, “O büyüklüğünde evire çevire aynı seri yapıyorsunuz kim, ısıdam, ilgiyle. Sahtelikten uzak, büsbütün temel. Seçkin hafta cumartesi günleri ailece TRT 1 ekranları başına geçiyor ve afiyetle seyrediyoruz. Emeği sabık herkese çok teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

“Geleceklerini öğrenince haddinden fazla heyecanlandım”

Oyunculardan Berk Atan, Ertaş ailesini sette ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Bu ziyaretle onurlandıklarını tamlayan Atan, “Hepsi bile çokça şekerli insanlar, haddinden fazla cılız ve haddinden fazla kibarlar. Geleceklerini öğrenince çokça heyecanlandım. Bugün bütün herkese, tanıdıklarıma ‘Neşet Baba’nın akrabaları ati, Neşet Baba’nın ailesi gelecek’ diyerek anlattım.” ifadelerini kullandı.

Eser Eyüboğlu birlikte Neşet Ertaş’ın ailesini ağırlamaktan haddinden fazla balaban mutluluk duyduklarını bildirdi.

Share: