Nevşehir Valisi Becel ve Şehremini Savran’dan Cumhuriyet Altını Bayramı mesajı

Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel ile Belediye Reisi Mehmet Sarban, 29 Ilk Teşrin Cumhuriyet Altını Bayramı nedeniyle düşünce yayımladı.

Becel mesajında, Türk milletinin istiklal ve hürriyetinden katiyen taviz vermeden çağcıl dünyada türe ettiği yeri ahiz kararlılığının, Cumhuriyetin kurulması ile deme bulduğunu kaydetti.

Geçen devir ortamında eğitimden sağlığa, sanayileşmeden alt yapıya, siyasetten ekonomiye, rastgele alanda balaban gelişmeler sağlandığını tamlayan Becel, mesajında şu ifadelere yer verdi:

” Türkiye Cumhuriyeti’nin bölgesinde ve dünyada güvenli, kıvrak ve dengeli tıpkısı heybet olması, ülkemizin gelişmesini kıvrak sürdürdüğünün gurur donör tıpkı göstergesidir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, esaslı benzeri izzet geleneğinin, bin yıllara raci aynı vicdanın, faziletkâr milli ve manevi değerlerin, ruz sahnesindeki cesim zaferlerin, bağımsızlık ve istikbalini gelişigüzel şeyin üstünde tutan tıpkısı milletin emeğiyle kurulmuştur. Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün gençlere ve milletimize hayat ettiği Cumhuriyetin erdemlerine ve kazanımlarına sahip çıkmak ve ülkemizin okumuş geleceği üzere uğraşmak hepimizin eş sorumluluğudur.”

Başbuğ Deveci ise milli iradenin tecellisinin, Cumhuriyetin ilanıyla sağlandığını kaydettiği mesajında, “Bundan cemi 99 sene geçmiş, temelinde dem ve inan, azim ve gözyaşı, vatan ve kavim sevgisi olan, Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün ‘Türk milletinin karakterine ve geleneklerine en uygun idare’ kendisine rapor ettiği geleceğimizin teminatı, dirilişin sembolü Cumhuriyet Altını’imiz zar edilmiştir. Ne mutlu bizlere kim bugün, Cumhuriyet Altını Bayramı coşkusunu, balaban benzeri neşe ve gururla bilcümle alay malay yaşıyoruz. Bayramımız kutlu olsun.” ifadelerini kullandı.

Share: