Nevşehir’de arkalama kampanyası listesi güncellendi

6 Şubat tarihinde model üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan depremde engel gören depremzedeler amacıyla Nevşehir’den yardım toplanmaya bitmeme ediyor.

Nevşehir Valiliğinden yapılan açıklamaya göre depremin geçmiş gününden itibaren deprem bölgesine 1838 personel ve 514 komütatör gönderildiği belirtildi. Sarsıntı bölgesine 1085 vatandaşın fahri adına gittiği belirtilirken, 753 kamu personeli üstelik yer sarsıntısı bölgesinde kontrol kurtarma çalışmalarında fariza aldı. Nevşehir’den sarsıntı bölgesine 577 çerge, 179 arkalama tırı, 120 gezgin tuvalet ve banya, 103 taşımalık, 68 hisse senedi makinası ve 28 cankurtaran gönderildi. Nevşehir’bile yardım toplama kampanyalarının devam ettiği belirtilirken Nevşehir Valiliği yeni bir liste yayınladı. Depremde zarar gören vatandaşların müstacel ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla müzaheret yapacak vatandaşların listede belirtilen malzemelere evleviyet verilmesi istendi.

Açıklamada öncelikle, battaniye, oba, ferdî bakım seti, kahvaltılık besin, elektrik üreteci, tüplü ısıtıcı, odun ve kömür sobası, dalgı tulumu, hijyen kolisi,cep telefonu şarj amacıyla powerbank, çocuk ve mefret montgomer, bala şanlı bağırsak giysi kabil ayni yardımlara evleviyet verilmesi istendi. – NEVŞEHİR

Share: