Nevşehir’de gizlice avcılar külot ile tespit edildi

Nevşehir’üstelik habersizce avcılar tuman ile belirleme edildi

NEVŞEHİR – Nevşehir Tabiat Koruma ve Milli Parklar Büro Müdürlüğü ekipleri sinsice avlananları tespit etmek amacıyla havadan teftiş yaptı.

Tarım ve Orman Bakanlığı Natür Dulda ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü, melez hayatı türlerini korumak için yürüttüğü av himaye ve arama çalışmalarında teknolojiden faydalanıyor. Bu çerçevede, Nevşehir Doğa Dulda Milli Parklar Ofis Müdürlüğü ekipleri Kızılırmak nehri üzerinde uğrun avcılığa yönelik dron ile denetim gerçekleştirdi. Gelen ihbarları değerlendiren DKMP ekipleri dron ile çaktırmadan av takibine başladı. Açıkgöz ekiplerinin de desteği ile çandır hayatın korunması namına drone ile tayin edilen şahıslara cezai prosedür uygulandı.

DKMP ekiplerince hafta sonu Nevşehir’in Gülşehir ilçesinde ve Merkeze tutkun Sulusaray beldesinde dron sayesinde sinsice av takibi yapıldı. Nevşehir DKMP’den yapılan açıklamada; “İl Şube Müdürlüğümüzce Av Himaye ve Kontrollerimiz aralıksız dron destekli olarak devam etmektedir. Kurallara uyan belgeli avcılarımıza teşekkürname ediyoruz” ifadelerine düz verildi.

Share: