NİSA, ÖLEN NİŞANLISININ İDEALİ İÇİN ÜNİVERSİTEYİ BIRAKTI; POLİS OLACAK

BURSA’birlikte, 4 ay önceki kamyonun çarptığı arızi otobüsünde hayatını kaybeden Emirhan Rahat’in (20) nişanlısı Zenne D., sevdiğinin hayalleri amacıyla okulunu bıraktı. Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Fakültesi’nden vazgeçip, polislik sınavlarına hazırlanan Küldöken D., Emirhan’ım üzere polis olacağım, kararlıyım dedi.

Bursa yer yolu İsmetiye viyadüğü mevkisinde 5 Mayıs’ta meydana gelen kazada, Seyit Ali Akpekmezci’nin kullandığı 16 JZD 68 plakalı hafriyat kamyonu, İstanbul’dan Eskişehir’e giden Sulh Kantaroğlu yönetimindeki 34 ZSZ 14 plakalı ‘İstanbul Kalesi’ firmasına ilişik yaya otobüsüne arkadan çarptı. Kazada 37 muvakkat, 2 taşıtçı ve 1 muavinin bulunduğu otobüsteki yolculardan Emirhan Rahat hayatını kaybetti, 6 arızi ise yaralandı. Arz nazik ideali polislik olan Emirhan’ın ölümü; eşinden ayrıldıktan sonraları oğlunu bir tane başına büyüten Kuzuluk Karamuk’u, ağabeyi Batuhan Şen’i ve nişanlısı Bayan D.’yi üzüntüye boğdu. Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği Fakültesi’nde okuyan Gacı D., Emirhan ile 2 yıl geçmiş internette tanışıp, tıpkısı müddet önceki üstelik nişanlandığını söyledi.

‘ÖLÜMÜ HİÇ AKLIMA GELMEMİŞTİ’

Emirhan’ı anlatan Zen D., Emirhan, haddinden fazla hususi benzeri kişiydi. Türkçe’nin yanında İngilizce, Frenkçe ve Çince biliyordu. Turizm ve Otelcilik Yüksek Okulu’nu birincilikle bitirmesine rağmen ısrarla polis görünmek istiyordu. Polislik hayaliyle yatıp kalkıyordu. Sınavlara üstelik yanımda hazırlanması üzere İstanbul’dan Bilecik’e geldi. Kurslara devam ettiği sırada, güvenlik görevlisi yerine çalışıyordu. Kendisiyle yarınlarımızın hayallerini kuruyorduk. O hafta Emirhan annesi, anneannesi ve babaannesi ile Ayvalık’a tatile gitti. Dinlence sonrası dolaşma önünde kendisiyle defaatle konuştum. Öğleden bilahare aradığımda telefonu cevap vermiyordu. Gönderdiğim mesajlar ulaşmıyordu. Daha bilahare ilçe olduğunu öğrendim. Canım çok yandı. Öldüğü on paralık aklıma gelmedi. Tanıdıklarımı hastaneye gönderip, kendisiyle ilgilenmesini istedim sonraları de biberli haberi alınca yıkıldım diye konuştu.

Emirhan’ın ölümünü bir tür kabul edemediğini söyleyen Nisan D., Onun özlemi ve hayaliyle yaşıyorum. Böylecene Emirhan’ın idealini namına ilam etmek amacıyla polis güçleri olmaya karar verdim. Üniversite eğitimimi sonlandırıp, polislik sınavlarına hazırlanıyorum. Emirhan’ım üzere polis güçleri olacağım, kararlıyım dedi.

1 ŞEB EVVEL ‘HAKKINI HELAL ET’ DEMİŞ

Emirhan’ın annesi Ağıl Karamuk bile Hatun Kişi’nın, Emirhan’ı on paralık unutmadığını, kendisiyle herhangi bir çağ görüştüğünü, haftanın bir nice günü de evine gelip, nişanlısının kaldığı odaya kendisini kilitleyerek fotoğraflarına bakıp, yatağında yattığını söyledi. Karamuk, Kızımla o günden sonra bilcümle görüştük. Bayan’ya yalvarmama rağmen okulunu bıraktı ve polis namına Emirhan’ın hayallerini gerçekleştirme kararı aldı. Ego bile maddi ve manevi bindi olacağım, mezuniyetine gitmenin felek olmasını istiyorum diyerek konuştu.

Emirhan’ın ailesine dahi çok sınırlı olduğunu anlatan Karamuk, Bildirme nazik ideali, polis olarak şehit düşmekti. Bunu bana daim söylüyordu. O hafta Emirhan ile anneannesi ve babaannesi ile Ayvalık’a tatile gittik. Dönüşten 1 akşam önce yanıma oturan Emirhan, ‘Anne hakkını helal ten. Bende çok emeğin var’ dedi. Adeta ölümü içine doğdu. ‘Sen ne diyorsun oğlum’ dediğimde, ‘Anne düşünsene polis oğlun martir ergin. Mezarına Türk bayrağı asmışlar. Bundan daha gelgel verici benzeri görüngü olur mu’ dedi. Tezce konuyu değiştirdim dedi.

Tatil dönüşü Emirhan’ı Bilecik’e kendisinin kabartmak istediğini fakat oğlunun otobüsle başvurmak istediğini belirten Karamuk, Kabul etmedi. ‘Kesinlikle istemiyorum. Lazım yok, otobüsle giderim’ dedi. Israrıma rağmen teklifimi akseptans etmeyip, otobüse destek. O otobüs yolda kaza yaptı ve elden Emirhan’ım öldü. Şiddetli haberi alınca yıkıldık. Üzüntüden 28 yaşındaki ağabeyi Batuhan kalp krizi geçirdi. Incitici düştüğü yeri yakıyor. Allah, kimseye zürriyet acısı yaşatmasın diye niteleyerek konuştu.

Ayla Karamuk, oğlunun arz balaban arzusunun martir olmak olduğunu söyleyerek, Oğlumun çok fon ettiği ve bilcümle söylediği üzere mezarının başına simge dikilmesini dilek ediyorum dedi.Share: