Numan Vareste: Türkiye, bu coğrafyanın kilit taşıdır (2)

GENÇLİK BULUŞMASINA KATILDI

YANLIŞSIZ Fırka Umumi Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Kahramanmaraş’taki programının arkası sıra Adıyaman’a geçti. YANLIŞSIZ Tümen Umumi Başkanvekili Vareste’u YANLIŞSIZ Tümen Adıyaman Mebus Ahmet Vazıh, Halil Fırat, Adıyaman Belediye Reisi Dr. Süleyman Kılın ve partililer karşıladı. Vareste, evvel olarak Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar’ı konuşma ederek şeref defterini imzaladı. Vilayet ziyareti sonrası Vareste, Adıyaman Şehremini Dr. Süleyman Kılınç’ı ülfet ederek icraat karşı hikmet aldı. Vareste, elan sonra AK Parti Adıyaman Gençlik Kolları vasıtasıyla Türkiye Petrolleri’nde planlı ‘Cahillik Buluşmaları’na katıldı.

Burada gençlerle tıpkısı araya gelerek soruları yanıtlayan Vareste, “3 çevrim ilk Cumhurbaşkanımız 250 bin toplumsal ev projesini açıkladı mı? Açıkladı. 100 bin yer de yavuz ayrımsız şeydir. Bugün kim rakamı bilmiyorum amma çolpa misil 880 bin civarında müracaat olmuş, 250 bin familya amacıyla demin tabiatıyla ki aykırılık bundan çor duyabilir bunu anlarım. Eleştirebilir der ki; şurası hakeza yapsaydınız tığ olsak şöyle henüz iyi yaparız der buraya büyüklüğünde eyvallah amma terbiyesizce Türkiye’nin ikinci partisinin umumi başkanı Kılıçdaroğlu kalkıyor bugün gördünüz sosyal iletişim araçları hesapları üzerinden cumhurbaşkanımızın lasmanını yapmış olduğu bu 250 bin konutluk projenin beyefendi kalkıyor hangi diyor? Buradan bittabi Erdoğan paraları toplayacaksın bunla partinin intihap kampanyasının akçalanmış edeceksin. Böylesine büyük aynı yalana ego hangi diyeyim? Kırat itibarıyla en ense bekçi bu. Teşekkürname ederiz, kutlama ederiz bu büyüklüğünde insanı ev sahibi olma imkanına kavuşturuyorsunuz ve bu büyüklüğünde insana eş sahibi olma imkanı hayallerini realizasyon ümidi veriyorsunuz dese büyüyecek. Ama buradan ayrımsız dalavere üretiyor ve zannediyor ki; bu yalana insanlar kanacak” dedi.’TÜRKİYE’Yİ TACİZ EMRETMEK YUNANİSTAN’IN HADDİ DEĞİLDİR ‘Yunanistan’ı uyararak, bu eren millet kendisine cebin yapılan haksızlıklara katiyen tahammül edemeyeceğini belirten Vareste, “Yunanistan’a tavsiyemiz arada bir komşuluk hukukumuz var olmamış karadan hem denizden komşumuz. Yunanistan’a tavsiyemiz şudur. Bu muazzez milleti unutmayın. Bu muazzez millet namına cebin yapılan haksızlıklara asla dayanma etmez ve Türkiye’nin köşeye sıkıştırılmasına cevaz etmez. Bu anlamda ona buna istinaden haddinizi aşan işlerin içine girmeyin. Türkiye’yi rahatsız etmek Yunanistan’ın haddi değildir. Vekalet bir vakitler terör örgütleri üzerinden yapılıyordu, demincek bakir tıpkısı dönemi başlatılıyorlar. Vekil devletler almak biraz yavaş tamam amma devletleri neymiş özlük vekilleriymiş kadar kullanarak kişi güçlerini artırmaya çalışıyorlar. Yunanistan’a tavsiyemiz buna cihaz olmasınlar. Tığ Türkiye ve Yunanistan olarak ikili masada rastgele çeşit görüşmeyi yaparız. Anlaşamadığımız konular olur amma anlaştığımız konularda dahi meydanlık bitirme ederiz. Zinhar üçüncü ülkelerin dediklerine kanarak Türkiye ile aynı antagonizm evet birlikte Türkiye ile tıpkı rakiplik ilişkisine girmesinler” diye niteleyerek konuştu.’BÜTÜN DÜNYA EKONOMİLERİ NAZIK BİR TÜRBÜLANSIN İÇERİSİNDEDİR’Tüm dünyanın kazançlı zahmet içerisinde olduğunu ve Türkiye’nin ise müspet adımlarla ilerlediğini belirten Kurtulmuş, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Print tıpkı proses. Vakit Kaybetmeden Türkiye değil, bilcümle dünya ekonomileri iri bire bir türbülansın içerisindedir. Etraflı yıllardır şişkinlik lafını unutmuş ülkelerde birlikte çokça faziletli enflasyonların ortaya çıktığını görüyoruz. İnşallah Türkiye bunu atlatacaktır. Dayanışmayla, akılla, ferasetle ve inşallah üreterek cıvıl cıvıl büyük Türkiye kendisine bu süreci atlatacağımızı beklenti ediyorum. Bittabi ki; vatandaşlarımıza şu çağ biter, bugün biter, şu kamer biter diye gündüz vermenin makul olmadığı kanaatindeyim. Ama eda olumlu yöndedir. Türkiye ekonomisinin toparlanma süreci içerisine girdiğini görüyoruz. Yollarda ürettiğimiz ürünlerin kamyonlarla, TIR’larla taşındığını fabrikaların durmaksızın çalıştığını bunu söyleyince çokça bozuluyorlar. Birleştirme endüstri bölgelerimizin yetmediğini görüyoruz, ben nerdeyse her hafta 2-3 kente gidiyorum, Adıyaman’da dahi kombinasyon endüstri bölgesi yetmiyor. Adıyaman’ın üstelik eskimemiş ayrımsız organize endüstri bölgesine ihtiyacı var. Bu hangi demektir ki Adıyaman bundan sonra üretmek istiyor. Allah’ın izniyle bu istikamette yürüyeceğiz.”

Uz KAYRAN- Sercan SAKAN/ ADIYAMAN,

Share: