Ocak ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığından çocuklara eğitim paketi

Ocak ve Sosyal Hizmetler Bakanı Çokluk Izdıraplı, ekol hazırlıklarının sürdüğü şimdilerde Bakanlık kendisine çocukları kırtasiye ve betik yönünden de desteklediklerini bildirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya bakarak, Ev ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığınca 2022-2023 eğitim tedris yılına hazırlık kapsamında rustik bölgelerdeki ihtiyaç sahibi ailelerin beş ve ortaokula devam fail çocukları üzere “Terbiye ve Iş Bindi Paketleri” dağıtıldı.

Kars, Batman, Tunceli, Muş, Osmaniye, Sivas, Çeltek, Kırşehir, Kütahya, Rize, Burdur, Siirt, Yozgat, Elazığ, Çanakkale, Çorum, Afyonkarahisar, Aksaray, Kırklareli, Kastamonu, Bayburt ve Şırnak’ın rustik bölgelerindeki ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına dağıtılan paketlerde; boyun çantası, kalemlik, tagaddi çantası, boya, defter, nev kabil malzemelerin yanında Nezaret marifetiyle internet sitesinden ilan edilen Çocuk Dostu Pusula Listesi’nden kitaplar bulunuyor.

Destek paketlerinde Familya ve Içtimai Hizmetler Bakanı Üzüntülü’ın, çocuklara yazdığı kitap bile meydan alıyor.

Bakan Kükremek Yanık, konuyla ilgilendiren değerlendirmesinde Cumhurbaşkanlığı İcraat Programı Beşinci 180 Günlük Eylem Planı doğrultusunda geçen yıl 22 ilin rustik bölgelerinde kollar için apotr ve inhibitör hizmetler için brifing yapılarak ihtiyaçların belirlendiğini belirtti.

Olumlu izansız bildirimler üstüne bu çalışmanın 51 ile yaygınlaştırıldığını ifade eden Izdıraplı, çocuk dulda etkin ekipleri aracılığıyla kırsal bölgelerdeki çocukların koruyucu ve önleyici hizmetlere erişimini artırmaya ve vesile eşitliği sağlamaya yönelik çalışmalar yürütüldüğünü anlattı.

Yeni eğitim tedris yılı başlarken kırsal bölgelerdeki çocukların psikososyal ve akademik gelişimlerinin desteklenmesi için “Eğitim ve Hisse Senedi Bindi Paketleri” hazırlandığına bel eden Üzüntülü, şunları kaydetti:

“Ekol hazırlıklarının sürdüğü şimdilerde Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı kendisine çocuklarımızı kırtasiye, mektup yönünden birlikte destekliyoruz. Yetişek ve Aksiyon Bindi Paketleri’nin içine çanta ve kırtasiye malzemelerinin beraberinde Bakanlığımızın hazırladığı Çocuk Dostu Betik Listesi’ndeki kitaplardan birlikte koyduk. Okula mecmu namına başlamalarını istediğimiz çocuklarımıza kalburüstü tıpkı terbiye tedrisat yılı diliyorum.”

Share: