Odunpazarı’nda ‘Uluslararası Ahşap Statü Festivali’ Devam Ediyor

Eskişehir Odunpazarı Belediyesi marifetiyle 6’ncısı düzenlenen ‘Arsıulusal Ahşap Yontu Festivali’, alay yürüyüşü ve açılış töreni ile başladı. Festivalin 2’nci gününde vatandaşlar ahşap ustalarının icraat yaptığı stantları gezerek çalışmaları yakından inceledi ve eserler üzerine bilgiler aldı.

Festivalde sanatçılar çalışmalarına bitmeme ederken, asar bile şekillenmeye başladı. Festivalin 2’nci gününde vatandaşlar ahşap ustalarının çalışmalar yaptığı stantları gezerek çalışmaları yakından inceledi ve asar için bilgiler aldı.

AHŞAP ASAR GALERİSİ İLE FESTİVAL AKIBET BULACAK

Festival kapsamında 28 Ilkgüz Çarşamba günü Arasta Çarşısı’nda topaç çevirme etkinliği, 1 Ilk Teşrin Cumartesi günü ise ‘Tornet Etkinliği’ gerçekleştirilecek. Uluslararası Ahşap Statü Festivali 2 Teşrinievvel Alım Satım günü saat 13: 00’da yapılacak ağaç dikim etkinliği peşi sıra saat 17.00’bile çalıştay süresince sanatçılar vasıtasıyla yapılacak eserler, Ahşap Asar Galerisi’nde açılacak sergi ile serencam bulacak.

KONSER VE UMUM OYUNLARI DA SERGİLENECEK

Odunpazarı Uluslararası Ahşap Statü Festivalinde antrparantez 15.00 ile 17.00 saatleri ortada Odunpazarı Meydanında konser ve halk oyunları gösterileri sergilenecek.

Share: