Öğretmenler okula devam etmeyen 20 çocuğu eğitime kazandırdı

Bingöl’üstelik Milli Eğitim Müdürlüğünün çalışması sonucu türlü nedenlerle okula devam etmeyen öğrenciler inandırma edilerek eğitime devamları sağlanıyor.

Milli Eğitim Bakanlığının “Eğitime Yeniden Kazandırma Projesi” kapsamında, öğretmenlerden oluşturulan komisyonlar site genelinde 36 öğrencinin detaylı süredir devamsızlık yaptığını belirleme etti.

Öğrencileri evlerinde mülakat eden öğretmenlerin kandırma çalışması sonucu 20 mektepli baştan eğitime kazandırıldı.

Çocuklara burs imkanı bile sağlanıyor

Çalışma örümcek öğretmenler sonuç kendisine babaları cezaevinde olan ve bu nedenle okula bitmeme etmeyen 2 lise öğrencisinin ailesine konuşma gerçekleştirdi.

Çocukların eğitimi amacıyla hayırseverden burs desteği dahi düzlük eğitimciler, aileyi ikna ederek öğrencilerin yeniden okullu olmasını sağladı.

İl Milli Eğitim Bilimi Müdürü Halil Yücel, AA muhabirine, öğrencilerin eğitime kazandırılması üzere komisyonlarının aile ziyareti yaptığını söyledi.

Son kendisine ziyaret ettikleri evdeki 2 öğrencinin eğitim bilimi hayatına devamını sağladıklarını dile getiren Yücel, “Hele serencam yılda 36 öğrenciden 20’si okula bitmeme etmeye başladı. Bu dahi başlı başına projenin ne kadar yetişkin olduğunu ortaya koyuyor. Öğrencilere ‘Devamlılık sizden ihsan bizden’ diyoruz. Bitmeme fail her öğrencimize ödülümüz olacak” dedi.

Maddi kalın aktif öğrencileri iz liselerinin mesleksel terbiye merkezlerine üstelik yönlendirdiklerini dile getiren Yücel şunları kaydetti:

“İlk özellikle minimum ücretin üçte birini alıyorlar. Akıbet sınıfta üstelik minimal ücretin yarısını alıyorlar. Bu bile aile ekonomisi amacıyla makro bir çalışkan. Bundan ekolojik ortam mesleki eğitim bilimi merkezlerimizde 45 öğrenci varken bu benzer 2 bin 280’e artık. Bakanlığımızın yaptığı projelerin hangi kadar önemsendiğini birlikte ortaya koyuyor.”

Share: