Ordu’da golbol bir numara devir müsabakaları başladı

Golbol 2022 sezonu Erkekler 1 ve 2. Öbek ile Kadınlar 1. Takım birinci devir müsabakaları, Ordu’bile başladı.

Ordu Valiliği ev sahipliğinde, Türkiye Rüyet Engelliler Spor Federasyonu ile Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürlüğünce kombinasyon edilen müsabakalara, 28 topluluk kısaca 300 sportmen ile katıldı.

Başpehlivan Recep Kara Spor Salonu, Atatürk Spor Salonu ve Perşembe Spor Salonu’nda başlayan müsabakalar, 22 Ilkgüz Perşembe günü sona erecek.

Maçları izleme eden Bilgisizlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, AA muhabirine, golbol heyecanının Ordu’birlikte üç spor salonunda başladığını söyledi.

Dinç, federasyonun 2022 hayatiyet programında meydan düz müsabakaların Ordu’birlikte yapılmasından ortalık mutlu olduklarını belirterek, “2020 Tokyo Olimpiyatları’nda bizi gururlandırarak adını tarihe yazan, olimpiyat şampiyonu Golbol Milli Takımımızın oyuncuları birlikte burada takımlarda yer alıyor. Nedeniyle pespaye art seviye pir maçlar oluyor. Orduluları maçları izlemeye çağırma ediyorum.” dedi.

Herkesin bire bir sakat adayı olduğuna dikkati calip Zihayat, “Sakat kardeşlerimizin da neler yapabildiğini, neler başarabildiğini bu vesileyle görmüş olacaklar. Zira değme biri ayrı aynı nasip. Adını Avrupa, dünya, olimpiyat şampiyonalarında duyurmuş yıldızlar. Yıldızları ilimizde ağırlamaktan etraf bile son derece mutluyuz.” diyerek konuştu.

Zinde, spor yatırımlarının seçme geçen dönem artarak devam etmesi zımnında Cahillik ve Spor Bakanı Mehmet Aşure Ayı Kasapoğlu ile Ordu’bile mesai ve bindi veren herkese teşekkür etti.

Share: