Orhan Hakalmaz, 30 Ağustos Galibiyet Bayramı dolayısıyla Serik’te konser verdi

30 Ağustos Utku Bayramı’nın 100’üncü sene dönümü kutlamaları çerçevesinde, Türk Folk Müziği sanatçısı Orhan Hakalmaz, Antalya’nın Serik ilçesinde tayf aldı.

Serik Belediyesi tarafından Çınaraltı meydanında planlı ve vatandaşların ciddi sargı gösterdiği konserde ünlü artist Hakalmaz, birbirinden adamakıllı türküleri seslendirdi.

Serik Belediye Başkanı Enver Aputkan, Hakalmaz’a teşekkür ederek, çiçek ve Serik bıçağı sunma etti.

Başkan Aputkan, yaptığı konuşmada, Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile şehitlere Allah’tan yağmur diledi.

Tarihte Ağustos ayının zaferler ayı kendisine ayrı aynı yere cemaat olduğunu nâkil Aputkan, “Tarihimizdeki zaferler Türk milletinin ve silahlı kuvvetlerimizin inanç, istikrar ve fedakarlıkları yardımıyla kazanılmıştır. Halkımız biricik aynı ağırlık olarak bağırsak ve aut odakların ihanetleri karşısında ve yokluklar içerisinde vermiş olduğu Ülkeyi işgalcilerden istirdat mücadelesi, serencam Başkomutanlık düz muharebesini kazanarak zafere ulaşmıştır. Bugün burada olmamızın amacı yapılan bu fedakarlıkları hatırlamak ve budun olma bilincini bütün diri tutmaktır.” diye konuştu.

Konsere YANLIŞSIZ Parti Antalya Milletvekilleri Mustafa Köse ve Kemal Polat ile Cumhuriyet Başsavcısı Burak Erdoğan, İlçe Kurnaz Komutanı Üsteğmen Ayhan Aktürk, Tören Düzeni ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Konser öncesi ise Serik belediye başkanlığınca Şehremaneti uğrunda mevcut parkta Gösterici ve el emeği eserlerden oluşan sergi açıldı.

Share: