Osmaniye’de ‘Kitap Fuarı’ kitapseverlere kapılarını açtı

Osmaniye’de ‘Tezkere Fuarı’ kitapseverlere kapılarını açtı

Osmaniye Belediyesi aracılığıyla bu yıl 6’ncısı düzenlenen ‘Kitap Fuarı’ müstehzi tıpkı törenle kitapseverlere kapılarını açtı

OSMANİYE – Osmaniye Belediyesi yoluyla bu sene 6’ncısı planlı ‘Tezkere Fuarı’ görkemli aynı törenle kitapseverlere kapılarını açtı.

Osmaniye Belediyesi’nin ocak sahipliğinde ‘7’den 70’e okuyoruz sloganıyla 6’ncısı düzenlenen ‘Tezkere Fuarı’ ziyaretçilerine kapılarını açtı. Konuşma programları ile birlikte çocuklara özel programların düzenleneceği tezkere fuarında, onlarca yazar ve binlerce pusula okuyucularıyla buluşacak. Masal Park birlikte 3 bin 400 metrekarelik ilişkin alanda 10 dönüş boyunca 09.00-20.00 saatleri arasında kitapseverlere çıplak olacak olan fuarda tam konuşma etkinlikleri ücretsiz yerine yapılacak.

Amaçlarının ülkenin değerlerini koruyacak olan nesillere katkı ulaşmak olduğunu anlatım fail Belediye Başkanı Kadir Kişmiri, “Kitap fuarımızın altıncısını düzenliyoruz. Amacımız, eskimemiş yetişen neslin, kendi değerlerine cemaat çıkan, sanal dünyanın dışında mahiyet hayatın var olduğunu alim, kendilerine emanet edilen ülkesinin değerlerini koruyarak yaşatacak olan nesillere ulama sağlamaktır. Bire Bir zamanda Osmaniye’mizin büyümesine ve gelişmesine katkı sağlamaya çalışıyoruz” dedi.

Fuarın gençlere ve çocuklara mektup kıraat alışkanlığı kazandıracağını söyleyen Ilbay Erdinç Yılmayan, “Güzeşte sene fuara çokça bağlam olmuştu, bu yıl henüz büyük ilişki olmasını bekliyoruz. Pusula Fuarları kültürün ve medeniyetin yeryüzü şanlı destekleyicilerindendir. Planlı bu fuar siz gençlerimizin ve çocuklarımızın bir nice kitabı okumasına punt sunacaktır ve tezkere kıraat alışkanlığı kazanılmasına eke katkıları olacaktır”” diye konuştu.

Konuşmaları peşi sıra Vali Erdinç Yılmaz, Belediye Başkanı Kıymet Yağız ve sair protokol üyeleri tören düzeni üyelerinin fuar alanını gezmesi ile merasim sona erdi.

Share: