Otizmli dinç kızın gelinlik giyme hayali asıl oldu

Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde, otizmli genç kız için gerçeği aratmayan temsili dernek gerçekleştirildi.

Tavşanlı’bile 18 yaşındaki otizmli İnci Kaya’nın gelinlik hayali soy oldu. Ana Hasibe ve baba Osman Kaya kızlarının gelinlik giyme hayalini tıpkı gelinlik alarak gerçekleştirmek istedi. Elan bilahare bu sahne Türk Kızılayı Tavşanlı Şubesi, TES- İŞ Sendikası ve İlçe Güvenlik Müdürlüğü ile da görüşülmesi sonucu daha geniş çerçevede gerçekleşti.

Gelinlik giyen İnci, ana ve babası ile çevresinin sayesinde hem hayalini gerçekleştirdi hem birlikte gönlünce eğlendi. Özel aynı ambulansın eş ara bulucu olması ve elan sonraları polis güçleri gidiş geliş ekiplerinin üstelik katılımı ile barhana kiralanan düğün salonuna gitti. Burada etkinliğe katılanlar de gailesiz kızın mutluluğuna kuma oldu.

Ana Hasibe Kaya, kızı İnci’nin 2 kız çocuğundan ikincisi olduğunu belirterek, “Otizmli olan kızım incinin arz balaban hayali benzeri gelinlik giymekti. Temas tüvana kızın hakkı olduğunu düşündüğüm kabilinden, kızımın üstelik bu hayalini gerçekleştirmek üzere hakeza benzeri yola çıktım ve onun hayalini gerçekleştirdim. Çokça mutluyuz. Bu dileği dahi mahiyet oldu. Gördüğünüz gibi kızım haddinden fazla mutlu oldu. Kızımı gelinlikle gördüğüm içinde köle bahtiyar oldum. Emeği geçen herkese, davetimize lazım edip gelen herkese zevalsiz teşekkürname ederim” dedi.

Gelinlik giydiği için çok mutlu olduğunu ifade eden İnci ise gerçekleştirilen düğünde doyasıya eğlendi. – KÜTAHYA

Share: