Özel Sporcular Masa Tenisi Kadın Milli Takımı’ndan Avrupa şampiyonluğu

Türkiye Hususi Sporcular Spor Federasyonu’ndan yapılan açıklamaya bakarak, Krakow şehrinde devam fail organizasyonda, Ebru Acer, Lara Samsunlu ve Sümeyra Türk’ten oluşan Dünyalık Masa Topu Milli Takımı, kadro müsabakalarında İtalya’yı 3-0 ve Fransa’yı 3-1 yenerek grubunu reis tamamladı ve yarı finale yükseldi.

TRT Haber’in haberine bakarak Milliler nısıf finalde birlikte Portekiz’i 3-0 yenerek finale yükseldi. Kamer-yıldızlılar, final müsabakasında dahi Fransa’yı 3-0 yenerek tarihinde ilk defa Avrupa Yaz Oyunları Şampiyonu namına Türkiye’ye bu alanda geçmiş kızıl madalyayı kazandırdı.

Türkiye’den 12 madalya

Öte yandan rical bando müsabakasında ise Utku Caberoğlu, tunç madalya kazandı. Utku Caberoğlu de Türkiye’ye rical kategorisinde ilk madalyayı kazandırmış oldu.

Bu sonuçlar ile Türkiye oyunlarda 1 değerli, 4 sim ve 7 bronz doğmak için 12 madalya elde etti.

Birol Işıklı: Özel sporcularımız Avrupa’da zaman yazıyor

Açıklamada görüşlerine düzlük sunulan Türkiye Hususi Sporcular Spor Federasyonu Başkanı Birol Okumuş, şöyle konuştu:

“Özel sporcularımız Avrupa’da gün yazıyor. Federasyonumuz, down, otizm ve mental çocuklara 15 branşta spor faaliyeti yaptırarak, onların sporla hayata tutunmalarını sağlıyor. 81 ilde 730 spor kulübünde yüzbinlerce özel çocuğumuza spor yaptırıyoruz. Avrupa Yaz Oyunları’nda mülk yüzme branşında kazandığımız 4 gümüş ve 6 tunç madalyanın yanına şimdi Mülk Masa Tenisi Milli Takımımız altın madalya eklemiş oldu. Mutluyuz, gururluyuz, İstiklal Marşımızı okutup, kamer-belirtik hıyanet bayrağımızı sunma üstte göklere çektiren özel sporcularımızı ve antrenörlerimizi kutlama ediyorum. Para Masa Topu Milli Takımımız ile hedefimiz 2024 Paris Paralimpik Oyunları’na emniyetli adımlarla ilerliyoruz. Beceri kurullarımız ile hazırlamış olduğumuz planlar doğrultusunda azim ve gönül ile artık çalışıp, hedefimize yankılanmak istiyoruz.”

Avrupa Yaz Oyunları 23 Temmuz Cumartesi günü yapılacak müsabakalar ve kapanış töreni ile sona erecek.

İşitme Engelliler Karı Uçan Top Milli Takımı Dünya Şampiyonu oldu

 

A Milli Karı Voleybol Takımı çeyrek finalde

 

Türkiye, Acun Voleybol Şampiyonası’na eş sahipliği yapacak

 

Share: