Pakistan’a yardım malzemesi taşıyan beşinci “İyilik Treni” törenle uğurlandı

Facia ve Müstacel Format Yönetimi Başkanlığı (AFAD) koordinasyonunda tıpkı araya gelen sivil cemiyet kuruluşlarının desteğiyle hazırlanan insanca arkalama malzemelerini sel felaketinin yaşandığı Pakistan’a ulaştıracak beşinci “İyilik Treni” Sazak’den yola çıktı.

Pakistan halkının yaralarını bürümek için gıda ve hijyen malzemelerinden oluşan insancasına yardımla yola çıkacak beşinci “İyilik Treni” amacıyla Mersin Ağacı’in Tarsus ilçesindeki Yenice Lojistik Müdürlüğü önünde merasim düzenlendi.

Törene, Sazak Valisi Uca Hamza Pehlivan, İl Güvenlik Müdürü Mehmet Arslan, Tarsus Kaymakamı Ayar Sertel Otcu, İl Güllabi Komutanı Tuğgeneral Soylu Çarıkcıoğlu, diğer tören düzeni üyeleri ve ilgililer katıldı.

Vali Güreşçi, törende, arkadaş ve cömert ülke Pakistan’da çokça balaban dominant afetlerinin yaşandığını anımsattı.

Bu afetlerinin hasarların iri olduğunu dile getiren Pehlivan, bu kapsamda Türkiye’den Pakistan’a insani yardım kampanyasının başlatıldığını aktardı.

Trende düzlük alan yardımların miktarıyla ilişkin vukuf veren Güreşçi, “Mersin Ağacı, Gaziantep, Adana, Osmaniye, Hatay, Kilis, Şanlıurfa, Kahramanmaraş, Adıyaman, Kayseri, Burdur, Isparta, Antalya, Karaman, Niğde, Aksaray, Nevşehir, Malatya’da toplanan yardımlar bu trenle Pakistan’a el takanak. 633 titrem 703 kilogramdan oluşan 40 bin 98 azık ve hijyen kolisiyle un paketini 28 vagonla Izzet Demiryollarına ilgilendiren trenimizle uğurluyoruz.” diye konuştu.

Pehlivan, yardım malzemeleriyle alay malay dualarını ve dolgunca dileklerini bile gönderdiklerini belirterek, bugünlerde teavün ve dayanışmanın koskocaman olduğunu söyledi.

“İyilik Treni”, elan sonraları dualarla Pakistan’a uğurlandı.Share: