Patika lisesinde depremzedeler amacıyla soba üretimi yapılıyor

Meslek lisesinde depremzedeler üzere soba üretimi yapılıyor

BİNGÖL – 10 ilde nazik yıkımlara ve duygusal kayıplarına sebep olan depremin peşi sıra, çadırlarda etkili vatandaşlar amacıyla Bingöl Mesleksel ve Beceri Küçük Asya Lisesi’nde gönüllü öğretmen ile öğrenciler soba üretimi yapıyor.

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’ta meydana mevrut iki nazik sarsıntı, 10 ilde yıkımları ve fert kayıplarını yanında getirdi. Kıran bölgesindeki vatandaşların yaralarının sarılması için, ülke genelinde olduğu kabilinden Bingöl’üstelik dahi kurumlar seferberlik car etti. Bu çerçevede İl Milli Eğitim Bilimi Müdürlüğü koordinesinde, Bingöl Mesleki ve Maharet Anadolu Lisesi’ndeki fahri sarıklı, öğrenci ve soba ustaları, çerge kentte hareketli vatandaşlar üzere soba üretimine başladı. Bağışların dahi yapıldığı çalışmayla, önce etapta üretilecek olan 500 skor deri sobası sarsıntı bölgelerine gönderilecek.

Depremzede vatandaşlar üzere seferber olduklarının altını çizen Mesleksel ve Teknik Küçük Asya Lisesi Müdürü Ahmet Aşari, üretimin yordam kesmeden devam ettiğini söyledi.

Komisyon, “Asrın felaketi adına nitelendirilen ve ülkemizde haddinden fazla yavaş etkilere neden olan sarsıntı ile karşı karşıyayız. 10 ilimizi çok kilolu manada etkileyen bu depremde vatandaşlarımızın yer sarsıntısı sonrasında ısınmaların icat etmek üzere layenkati çalışıyoruz. Bu aşamada öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve fahri vatandaşlarımız çok ağır destek oldular. Şuanda önceki etapta sarsıntı bölgesine yetişmek üzere 500 adet soba yapıp gönderdikten sonraları üretimlerimize devam edeceğiz. Amacımız bu pres günlerde ülkemizin ve vatandaşlarımızın beraberinde bulunmaktır. İnşallah bu süreci dosdoğru tıpkısı şekilde atlattıktan sonraları farklı zamanlarda ve değişik konularda tekrar devletimiz ve milletimizin yanı sıra olmaya bitmeme edeceğiz” dedi.

Share: