PKK’lı teröristten videoteyp montajla balaban vurgun! Örgütü dolandırdığını itiraf etti

Antalya’da orman yakma eylemi gerçekleştirecekleri tam yakalanan yıldırı örgütü PKK’nın 7 üyesi tutuklandı. Soruşturma çerçevesinde Bursa’da kiralanan tıpkı evde umum yapımı patlayıcı (EYP) ve yanıcı madde ele geçirilirken, örgütün ast yapılanması olan “Ateşli Çocukları İnisiyatifi” namına adlandırılan ve şehir içi eylemlerde meydan alan M.U’nun videoteyp montajıyla gösteri yaptığını örgütün dal yönetimine söyleyerek, PKK/KCK’dan mülk alıp örgütü dolandırdığı ortaya imdi. Şüpheli ifadesinde örgütü dolandırdığını itiraf etti.

TALİMATLAR ALDIĞI ORTAYA ÇIKTI

Bursa ve Antalya’daki şüphelilerle irtibatı olduğu belirleme edilen M.U. ve C.K isimli şüphelilerin Bursa’da kiraladıkları evde kundaklama eylemleri ve EYP yapımında makbul haddinden fazla sayıda patlayıcı ve yanıcı özellik ele geçirildi. Gözaltına alınan şüphelilerden M.U.’nun PKK/KCK terör örgütünün kamuoyunda eylemlerini üstlendiği madun yapılanması olan Coşkun Çocukları İnisiyatifi yerine adlandırılan ve şehir içi eylemlerde meydan kayran yapıdan özellikle Antalya, Bursa, Muğla ve Tekirdağ girmek üzere Türkiye’nin türlü yerlerinde orman yakma ve gösteri yapılacak alanlara müteveccih sezme yapma üzerine talimatlar aldığı ortaya artık.

ÖRGÜT DÜNYALIK GÖNDERMİŞ

İrtibatlı olduğu örgüt mensupları vasıtasıyla namına genel ağ tabanlı uygulamalar üzerinden gönderilen haritalar üstünde ormanlık alanlar ve tarlaların işaretli olduğu gösteri yapılabilecek noktaların keşfini fail M.U., ifadesinde sezme faaliyetleri esnasında çektiği videoları bağlantılı olduğu örgüt mensuplarına gönderdiğini, kendisinden sezme yaptığı alanları yakmak üzere malzeme bulmasının ve EYP hazırlamasının istendiğini, bu hazırlıkları yapması üzere terör örgütünün namına mal gönderdiğini anlattı. Teşkilat üyesinin antrparantez önceki yıllarda meydana gelen orman yangını görüntülerini montajlayarak kendileri eliyle yapılmış yıpranmamış tıpkısı gösteri kadar yıldırı örgütü mensuplarına gönderdiği, çektikleri kaynak ve videolar karşılığı mülk alarak örgütü dahi dolandırdığını itiraf ettiği ortaya artık.

BİR YILDA 302 OLAY

Terör örgütünün son yıllarda muammer olduğu hezimeti gizleyebilmek ve kitlesine halen var olduğunu ispatlayabilmek üzere kamuoyuna ve özellikle basına yansıyan düzenlilik olaylarını birlikte örgüt adına kendileri yapmış gibi sahiplenme için gittiği, eski yıllara ilişik orman yangınları ve kundaklama görüntülerinin dip dalavere aracılığıyla özlük eylemleri kadar sahiplenilerek örgüte müzahir haber ajanslarında yayınlanıp terör eylemi kendisine üstlenildiği tayin edildi. 2022 yılı içerisinde Türkiye’nin çöz sınırlarında 302 olayın yıldırı örgütü madun yapılanmalarınca üstlenildiği, bu olaylardan 119’unun on paralık gerçekleşmediği, yemeden içmeden 8 olayın yıldırı örgütü ve sempatizanları yoluyla gerçekleştirildiği belirleme edildi.

Share: