Psikiyatri hastaları yaptıklarıyla mest etti

Psikiyatri hastaları yaptıklarıyla sarhoş etti

Sivas Mostra Hastanesi bünyesinde hizmet veren Toplum Can Kuşu Sağlığı Merkezi’nde tedavi gören hastaların yapmış olduğu resim ve el işi mahsulat görenleri mest etti.

SİVAS – Sivas Dekoratif Hastanesi bünyesinde bakım veren Toplum Can Kuşu Sağlığı Merkezi’nde tedavi gören hastaların yapmış olduğu suret ve işleme mahsulat görenleri sarhoş etti.

Sivas Dekoratif Hastanesi Toplum Ruh Sağlığı Merkezinde tedavi gören ve el düşkü terapisi meri hastaların hazırladığı resim ve el işi ürünler hastanenin konferans salonunda planlı sergi ile görücüye çıktı. Sergiye Sivas Valisi Yılmayan Balkır’in Eşi Mahmur Çiçeği Marifet Şimşek, Sivas Şehremini Hilmi Bilgin’in eşi İlkay Bilgin, Sivas İl Keyif Müdürü Uzm. Dr. Fethullah Selçuk Moğolkoç, Sivas Ahali Eğitim Merkezi Müdürü Ramazan Baker, şifahane çalışanları ve hastalar katıldı. Sergide, yapılan resimler ve el işi ürünler ise görenleri sarhoş etti. Sivas Valisi Yılmaz Balkır’in Eşi Çiğdem Fen Şimşek ise sergiyi gezdikten bilahare ebru yaptı.

“Resim benzeri tedavi kabil bizim ruhsal iyileşmemizde görkem alıyor”

Sosyete Can Kuşu Sağlığı Merkezinde otama gören Nurettin Elik, foto yapmanın ruhiyat iyileşmelerine iyi geldiğini söyleyerek, ” Foto bir terapi üzere bizim psikoloji iyileşmemizde tumturak alıyor. Hem beğeni alıyoruz, hem vaktimizi değerlendiriyoruz hem üstelik hastalığımıza gür geliyor. Genelde atlı resimleri seviyorum. Benim kökenim Kafkasya’dan geldiği üzere o yönde icraat yapıyorum. İlkokuldan beridir kılık yaparım beni motive ediyor” dedi.

“Bu sergide kim tekmil ürünleri süreğen psikiyatrik hastalığı kâin hastalarımız yaptı”

Psikiyatri Uzmanı Dr. Osman Selim, sergideki cümle ürünleri süreğen psikiyatrik hastalığı mevcut hastaların yaptığını belirterek, “Bu serginin amacı hem bizim hem da hastalarımızın motivasyonu. Alelhusus can kuşu sağlığı alanında vakayiname kendisine ilerleyen emraz üstelik tutkun evde abes koridor geçirdiği ve serbest kaldığı zaman ruhiyat sağlığında farmakolojik tedavileri yeterince ilerlemiyor. Fakat Topluluk Ruh Sağlığı Merkezi kabilinden kuruluşlar bu hastalarımızı gün hizmet merkezinde fotoğraf, umum işleri, ahşap boyamacılığı ve tıpkısı bire bir derinti alanda Halk Eğitim Merkezi’nden gelen arzulu hocaların eşliğinde sabahtan akşam 17.00’a kadar ant geçirebiliyorlar. Bu üstelik hastaların iyileşmelerinde merhem uyumlarında ve sosyalleşmelerinde çokça balaban bir çalım oynuyor. Sosyalleşmeyip evde kaldıklarında seçme ilacın ve tedavinin etkisinin az olduğu görülmüş. Sosyete Can Kuşu Sağlığı Merkezinde kronik adına hastalığı ilerleyen ve işlevselliğinin mütenakıs hastalarımız geliyor. Bu sergide ki yekpare ürünleri vakayiname psikiyatrik hastalığı mevcut hastalarımız yaptı. Ellerine esenlik çokça iyice işler ortaya çıkarttılar” ifadelerini kullandı.

Share: