Reisicumhur Erdoğan: Ekincilik Güven Kooperatiflerinin sayısını 3 bine çıkaracağız

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan, Kütahya’da 30 Ağustos Balaban Zafer’in 100. Yılı Etkinlikleri ve Şişko Açım Töreni’ne katıldı. Burada aynı enformasyon gerçekleştiren Erdoğan, mütenevvi konularda değerlendirmelerde bulundu.

“TARIM KREDİ OFIS SAYISI 3 BİNE ÇIKACAK”

Geçtiğimiz günlerde 30’dan fazla ürünün fiyatında indirime giden Ekincilik Emniyet Kooperatifleriyle ilgili de konuşan Erdoğan, “Ekincilik Güven Kooperatifleriyle vatandaşa ürünleri ucuza satmaya başladık, bu artarak devam edecek. 1300 marketi serian 3000’e çıkartacağız ve vatandaşım Tarım Emniyet’den ucuz eser almaya devam edecek. Türkiye global fırtınadan genişlik beş altı kayıpla çıkacaktır. Yılbaşından bilahare uyguladığımız politikaların müspet yansımalarını daha dolgunca göreceğiz. Yaşadığımız onca hadiseye karşın hedefleri adım adım hayata geçirdik, eksikleri bile süratle tamamlıyoruz. 2053 vizyonumuzu oluşturuyoruz. 2071 idealimiz ati, süresince bulunduğumuz asrı Türkiye Yüzyılı haline getirmekte kararlıyız.” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

“2023 taarruzuna hazır mıyız? Maşallah. Sizlerle en üst 2019’da karşı karşıya kucaklaşmıştık. Araya salgın girdi, 3,5 yıla aradan sonradan sizlerle bire bir aradayız. Dumlupınar Zaferimizin 100. yılı cihetiyle sizlerle özlem eksiltmek, tamamlanan yapıt ve hizmetlerin açılışını beğenmek istedik. Geçtiğimiz Perşembe haset Ahlat’ta Cuma Namazı günü üstelik Sayın Bahçeli’yle Malazgirt’teydik. Milli mücadeleyle asırlardır bitip tükenmeyen kin, bizi bu topraklardan söküp atmak isteyenlere Anadolu’nun vatanımız olduğunu bire bir nöbet henüz gösterdik. Birinci Dünya Savaşı’nda dört bir yanda 7 düvele cebin savaşçı Çanakkale’den Kutül Amare’ye büyüklüğünde zaferler kazanan Osmanlı Sevr ile aygın bırakılmıştır.

“BU MİLLET İMANLI YÜREKLERİYLE İMANSIZLARI DENİZE DÖKTÜ”

İstiklal mücadelesini Gazi Mustafa Kemal’in önderliğinde milletimiz varını yoğunu ortaya koyarak Kocatepe ve Dumlupınar’da yeni bire bir zaferin girizgahını yapmıştır. Az Çok tahakküm ve mütekait sürecin arkası sıra ordumuz yine bire bir Cuma günü 25 Ağustos’ta sonuç hazırlıklarını tamamlamıştır. Birliklerin tertiplendiği yerde o geceleyin ezanlar okundu. Salavat kılındı. Dualar edildi. Sonuç yunak yemekler yendi ve devrisi sabah ahit ağarırken hamle emri verildi. Kocatepe’den başlayıp İzmir’e kadar süren hücum Türk ordusunun detaylı aradan bilahare yaptığı geçmiş iri hücum harekatıydı. Düşmanın makinelisi, arabası, kâffesi, uçağı çoktu. Amma bizim askerimizin iman komple yüreği bu eksiklerin hepsini fazlasıyla telafi ediyordu. Yunan ordusu çekilirken 200 binlik askerinin yüzdelik 65’ini Kütahya ve Afyon’da zaiyat namına bırakmıştır. Bu ulus o inanlı yürekleriyle imansızları İzmir’den denize dökmüştür. Tıpkısı sayıya cemaat Türk ordusunun savaştaki kaybı hemen yüzdelik 6,5 civarındadır. Balaban taarruz ve ardındaki çatışmalar bildirme başarılı topyekun çekişme örneği yerine geçmiştir. Sevr’i milletimiz bu topraklarda yırtarak suratlarına çarpmıştır. Türk’ün köle edilemeyeceğini bu kıyamla parçalanmamış dünyaya ilan ettik. Milletimiz ebedi vatanına topluluk çıkmakta kararlı olduğunu tıpkısı kere elan dosta düşmana göstermiştir.

“YENİ BİR FETHE HAZIR MIYIZ?”

Anne kademesiyle, karı kollarıyla, gençlik kollarıyla 2023’e amade mıyız? Konu konu eskimemiş benzeri fethe hazır mıyız? Iri taarruz öncesi birlikte benzeri zaman olduğu kabilinden askeri güçten mali kaynaklara büyüklüğünde bu işin olmayacağını söyleyenler vardı. Mücadelenin çabucak silahla, parayla değil esas imanla, inançla kazanıldığını dizge gördü.

Iri taarruz öncesi 100 bin nefis kuvveti cephenin gerisine iblağ başarısı dahi çivi başına acun harp tarihine geçecek taktiktir. Cenabıhak Tanrı nidalarıyla 2 bölüm zarfında Afyon’daki tamlık cepheleri yerle bir etmiştir. Akşama akilane yükselen sala sesleri, Afyon şehrinin kurtuluşunun müjdesini veriyordu. 30 Ağustos haset ayrımsız uzanım Kütahya’da yaşanmıştır. Palikarya ordusu 4 bölüm zarfında komutanlarının esir düşmesiyle tamamen çökmüş, bozguna uğramıştır. Palikarya ordusunun Eskişehir’in kuzeyine doğru kaçan birlikleri kovalamayı sürdürmüştür. 9 Eylül’da nihai amaca ulaşılmıştır.”Share: