Reisicumhur Erdoğan’dan, vatandaşın merakla beklediği izah: Konutları yapmaya başlıyoruz

AK Parti’nin Ankara’de planlı 21. gözyaşı kutlamasına özellikle Cumhurbaşkanı Erdoğan ve DOĞRU Fırka Umumi Başkanvekili Binali Yıldırım gelmek için bakanlar, milletvekilleri, öğür organizasyon yöneticileri ve haddinden fazla sayıda DÜRÜST Partili katıldı. Törende bire bir müracaat gerçekleştiren Cumhur Reisi Erdoğan, geride küsurat 21 yılda YANLIŞSIZ Fırka tarafından hayata geçirilenlerle ilişik bilgilendirmede bulundu.

“VATANDAŞIMIZ HAZIRSA KONUTLARI YAPMAYA BAŞLAYACAĞIZ”

Göz fiyatlarının yükselmesinin arkası sıra vatandaşın nazik umutla beklediği düşük bütçeli TOKİ konutları projesiyle ilişkin da mütekellim Erdoğan, “TOKİ marifetiyle ülkemize cemi 1 milyon 170 bin konut ve işyeriyle bu arada stat, şifahane, ekol öğrenci yurdu mevcut 25 bin sosyal yayın kazandırdık. Buradan deminden müjde veriyorum; ekranları başında bizi izleyen milletimize sesleniyorum, dolgun bölük idaresinde milletimiz göz almaya hazırsa, Çevre Kentçilik Bakanlığımız namına alelacele bu konutları yapacak ve milletimizin satın almasına sunacağız” ifadelerini kullandı. Erdoğan’ın sözlerinin peşi sıra salonda alkış tufanı koptu.

“SİZİN GİBİ SEFER ARKADAŞLARIM OLDUĞU İÇİN RABBİME HAMD EDİYORUM”

Cumhur Reisi Erdoğan’ın SELIM Parti’nin 21. yaş haset nedeniyle gerçekleştirilen törende yaptığı konuşmadan satır başları ise şu şekilde: “Değerli sorun arkadaşlarım, Cumhur İttifakı’nda beraber el yürüdüğümüz sayın genel başkan Celal Bahçeli, eşsiz misafirler sizleri sunma kalbi duygularımla, hürmetle, muhabbetle selamlıyorum.

Rabbime bana sizler üzere öğün arkadaşları verdiği amacıyla hamd ediyorum. Yunus’tan esin ile eğer söyleyecek olursak, aynı idik yirmi tıpkı olduk, birbirimize cömert olduk, millete çeltek olduk, yürüdük elhamdülillah, vardığımız illere anma ellere girdiğimiz kebir gönüllere sevgiyi, muhabbeti kalplere saçtık elhamdülillah.

“ARTIK TÜRKİYE’DE HİÇBİR ÖZDEK ESKİSİ GİBİ OLMAYACAK DİYEREK YOLA ÇIKTIK”

Dirildik bulak olduk, irkildik nehir olduk, dünya ile yarışır olduk, aştık elhamdülillah, beri gel kucaklaşalım, uzak isek yakınlaşalım, ülkemizi elan da büyütelim, azmettik elhamdülillah.

Bundan birlik 21 sene önce ayrımsız 14 Ağustos haset, ‘daha çok Türkiye’de tek molekül eskisi üzere olmayacak’ diye DÜRÜST Fırka’nin kuruluşunun müjdesini milletimizle paylaştık. Bizim önümüzü, okuduğumuz aynı şiiri kulp ederek koymak isteyenlere cevabımızı milletimizle gelişigüzel YANLIŞSIZ Parti’yi kurarak verdik.

Girdiğimiz önceki seçimi bizi yüzde 34 oyla iktidara getiren milletimiz bugüne büyüklüğünde hep yüzde 40 ile yüzde 50 arasındaki rey oranlarıyla birinci çıkarmıştır. Reisicumhur seçimi ve ahali oylamalarında bu oranlar yüzdelik 52’lere üste yüzdelik 69’lara büyüklüğünde çıkmıştır.

Gençler Türkiye’nin siyasal, hesaplı, içtimai açıdan sunu sıkıntılı döneminde DOĞRU Fırka’nin Kurucular Kurulu’nda düz alarak bu balaban davaya omuz veren seçkin kardeşime şahsen, milletim hesabına şükranlarımı sunuyorum.

DOĞRU Öğür’ye rey vererek partimize bindi olmuş kardeşime, vatandaşıma teşekkür ediyorum. Bu iri eş ortamında yer almış olup de darül bekaya ölüm fail kardeşlerimize Tanrı’tan yağmur diliyorum. Rastgele hangi sebeple olursa olsun bu mutlu çatının dışına çıkarak kendine başka yollar çizenlere de geçmişteki hizmetleri amacıyla teşekkürname ediyorum. Son nefesine kadar nazik davanın bugünkü bayraktarı olan DOĞRU Parti saflarında sadakatle bakım fail milyonlarla alay malay özlük yolumuzda ilerlemeyi sürdüreceğiz.”

“SELIM PARTİ BU ÜLKEYİ UÇURUMUN EŞİĞİNDEN KURTARMIŞTIR”

İnşallah önümüzdeki yıl Rabbim lütfederse bu kez partimizle ilgilendiren yıldönümünü Ankara Sınırlanmış Spor Salonu’nda yapacağız. Seçkin şey üzere bu nazik davanın mensubu koyulmak da aynı felek işidir. DOĞRU Öğür kadroları namına Rabbimizin bize bahşettiği nasibe hamd ederek öz işimize bakacağız, sorumluluklarımızı hesabına getirmenin mücadelesini vereceğiz.

YANLIŞSIZ Tümen 21 yıl geçmiş yöntem sahnesine hamle atmakla Türkiye’üstelik yıpranmamış ayrımsız d önemi başlatmış, bu ülkeyi uçurumun eşiğinden kurtarmıştır. Bu sürenin kestirmece 20 yılı iktidarda geçmiştir. Milletin teveccühüne mazhar olarak, asırlık eksiklikleri tamamlayarak geleceğin dünyasının altyapısını kurarak ülkemizi bilcümle yukarıya taşıdık.

İlçe, mahalle, belde, köyleriyle 81 vilayetimizin değme birine nişane, yatırım, projelerimizle damgamızı vurduk. İnancımızın ve insanlığımızın gereği namına yürüttüğümüz mutlu mücadeleyi 2023 seçimlerini üstelik kazanarak inşallah taçlandıracağız.

Türkiye 2023 vizyonunu artık demokraside ve kalkınmada eksikliklerini bütünleme sınavı değil siyaseti ve ekonomisiyle dünyanın sunu büyükleri beyninde meydan kabul etme hedefi konusunda mensur etmektedir. Dışarıdaki düşman, içimizdeki gafillerin bizi bu yolda alıkoymasına banko izin vermeyeceğiz.

“SONUÇ 10 AYDA NAZIK GAYRETLE KOŞMAYA VAR MIYIZ?”

Ülkemize, çarkıt Türkiye’nin hastalık, oyun ve tuzaklarıyla yükselti kaybettirilmesine katiyen ikbal göstermeyeceğiz. Akıbet günlerde ne idüğü belgisiz tipler vasıtasıyla körüklenmek isteyen ırkçı ve mezhepçi nefretin milletimizin ebedi kardeşliğimizi zehirlemesine sakın cevaz etmeyeceğiz.

Eşrefi yaratıklar olan insanın renginden, mensubiyetinden, kimliğinden hava adi gören Ebu Cahiliyet zihniyetinden ülkemizi ve milletimizi hangi pahasına olursa olsun korumakta kararlıyız. Serencam 21 yılda olduğu kabilinden değerlerimizi yüceltip, insanımızın kalbine girerek, başlık bap dolaşarak muhalefetin hile ve iftiraları karşısında hakkı bilcümle yukarıda sara yapacağız.

Şu kalan 10 ayda esas merhale, kadın, toyluk kollarıyla şişman gayretle koşmaya var mıyız? AK Fırka’nin genel başkanından teşkilatlarına ve takkadak sandıkta düşünce veren seçmenine kadar işte bu nazik sorumluluğun vebalini üstlenmiştir. Genel merkezimiz cümle organlarıyla davamızın karargahıdır, memleket başkanlarımız öncü beyleridir, toprak yönetimlerimiz partimizin sahadaki alperenleridir. Şehremaneti başkanlarımız şehirlerde hizmet erleridir. Organ olan beher kardeşin kutlu mücadelemizin zat mahallindeki temsilcileridir.

“BU MİLLETE DAHA ÇOK HİZMET EDECEĞİZ”

Bu anlayışla mecmu defa arkadaşlarımdan İbrahim’in ateşine su taşıyan karınca misali benim olmadığım yerde kimse yoktur şuuruyla var kuvvetiyle çalışmasını, çabalamasını beliyorum.

Gençler! Unutmayın, omuzlarınızda dokunaklı ayrımsız abra taşıyorsunuz. Yalnız 85 milyonun değil rağbet coğrafyamızdaki yüz milyonlarca kardeşimizin birlikte umudunu taşıyorsunuz. Helal rızık peşinde koşan emekçilerimizin, ülkeye balkı evlatlar yetiştiren anaların, hayatının baharındaki çoluk çocuk, güneşin altında arak döken çiftçiler, devlete bakım eden amme görevlilerimizin, umum alesta gözü ufukta misil muntazır er, polis, cingöz, asayiş koruyucularımızın, desise bayrağımızı dünyanın dört ucunda gururla dalgalandıran resmi hususi cümle temsilcilerimizin, girişimcilerimizin, bağır pareleri amacıyla 1080 gündür çağa nöbeti markajcı Diyarbakır annelerinin, 15 Orak Ayı gecesi peyda elleriyle tankları durduran bu alp milletin, yüzlerce milyon dostumuzun da mesuliyetini taşıyorsunuz.

Bu şuurla hareket ettiğinize içten inanıyorum. Bizim bu ülkeye henüz yapacak çokça işimiz var. Bu millete getirecek çikti hizmetimiz var. Evlatlarımızın geleceğinin inşasında atacak bundan sonra adımımız var. Bizim Mutedil Asya’da Balkanlar’a, Afrika’dan dünyanın dört bir yanına gözünü ve kalbini Türkiye’ye yöneltmiş yüz milyonlara verecek artik umudumuz var.

“2023 GENÇLİĞİMİZİN PATLAMA YILI OLACAK”

Bu yolda yapacak çok işimiz var. Cumartesi haset ilk Çorum’daydık. Oradan Hacı Bektaş’a geçtik. Hacı Bektaş’ta olunur bile şu meze söylenmez mi; tıpkısı olduk, bilgili olduk, etkili olduk, kardeş olduk, hep alay malay Türkiye olduk.

Birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize sıkı sıkıya sarıldığımız müddetçe Tanrı’ın izniyle bunların hepsini birlikte hayata geçireceğiz. SELIM Parti’nin bundan ahir yıldönümlerini bu adımların eşliğinde haddinden fazla elan nazik hava, sevinçle kutlayacağız. Biz milletin gösterdiği yön dışında tek yola start etmemiş tıpkısı hareketiz. Hep gibi tığ üstelik benzeri dönüş bu fani alemden göçüp gideceğiz. Aşina 2 metreküplük tıpkısı oyuntu bekliyor bizi. Ve geride bire bir zaman bizim ecdada yaptığımız kabilinden nesiller süresince bilcümle hayırla namahrem edilmemizi sağlayacak eserler, hizmetler, başarılar, fütuhat bırakmış olmayı ümit ediyoruz.

Maşallah, buyurun, konuşuyorlar, aha bilgisizlik burada. Ego de bu gençliğimizle kıvanma ediyorum. Rabbim nazardan saklasın. Çok mücahede edeceğiz, haddinden fazla çalışacağız 2023 gençliğimizin patlama yılı olacak.

“DOĞRU PARTİ TÜRK SİYASETİNİ 21. YÜZYILA TAŞIMIŞTIR”

Sizlerin da değme birinizin benzeri hissiyatı taşıdığından parça kadar şüphem bulunmayan. Rabbim hepinizden razı olsun, rızaı ilahi amacında bundan sonra işlemek üzere kısık, bilek azim versin.

SELIM Tümen ülkemizin asırlık el erki ve kalkınma eksikliklerini tamamlamakla kalmayıp, 21. yüzyılın evvel çeyreğinin kalıplarına sıkışıp kalan Türk siyasetini 21. yüzyıla nakil başarısını göstermiştir.

Değme ne kadar birileri bibi ülkemizi 20. yüzyılın, yoksulluğu ve yoksulluğu körükleyen doğruluk ve hizmetlere antagonist, milletin değerlerine adavet besleyici, kitap düşmanı, camız ve vesayet özlemcisi, kamplaşmadan, çatışmadan sönümsüz, vizyonsuz, muhabbetsiz, hiçbirimizin anımsamak da istemediği pusarık iklime hoşgörüsüz boşamak istiyorsa de inşallah bunu başaramayacaklar. Bunların kurduğu masaya dayak olanlara tığ elden acıyoruz. Türkiye’yi bire bir yüzyıl öne çıkarmaya çalışırken tıpkı asır geriye götürmeye kalkanlara dünyayı tersine döndüremeyeceklerini baş başa göstereceğiz.

Esasen bizim 2023 hedeflerimizin karşısına yegâne tümen CHP’si devrinin merhametsizlik ve yoksulluk uygulamalarının düzenlemeleriyle çıkanlara daha çok kimesne itibar etmiyor. Yegâne sermayesi AK Fırka, Cumhur İttifakı ve Tayyip Erdoğan husumeti olanlar, temas tarafı buram buram manipülasyon kokan toplumsal medya mecralarında, Türkiye düşmanı çevrelerde revaç buluyor. Bir birlikte bunların beraberinde PKK’sından FETÖ’süne ve bunların sivil görünümlü uzantıları var.

“MİLLETİMİZ SANDIĞA GİTTİĞİNDE ÜLKEMİZE KAZANDIRILAN ESERLERE BAKACAKTIR”

Milletimizin iradesini sandığa yansıtırken gözettiği ölçüler çok başkadır. Milletimiz sandığa gittiğinde bugüne büyüklüğünde ülkeye kazandırılan eser ve hizmetlere bakacaktır. Eğitimde DÜRÜST Fırka iktidarı neler yaptı, sağlıkta, adalette neler yaptı. Bunun beraberinde ulaşımda neler yaptı, tarımda neler yaptı, dış politikada neler yaptı, A’dan Z’ye bilcümle bunları benim milletim gözden geçirmeyecek mi?

Peşi Sıra kendisi ve evlatları üzere yer gür geleceği kimin hazırlayacağına bakacaktır. Ayrımsız deneyimsizlik için en majör nedir? Bir Numara derecede terbiye, öğretimdir. Bunu başarıyla Türkiye’üstelik gerçekleştiren hangi iktidar olmuştur? Tığ olduk biz.

“BEN 75 KİŞİLİK SINIFLARDA OKUDUM”

Ekranları başında bizi izleyenlere sesleniyorum; kardeşlerim ego 75 şahsiyet sınıflarda okudum. Aynı dönemde 100-110 şahsiyet sınıflarda okuyanlar vardı benim topraklarımda. Demin ise elhamdülillah 20-15 yabanlık sınıflarda yavrularımız yetişek görüyor. 76 üniversite devraldık, şu anda 208 darülfünun var. 81 vilayetimizin tamamında üniversitesi olmayan ilimiz kaldı mı? Ama bu CHP faşist zihniyeti ne diyor; bu büyüklüğünde üniversiteye hangi gerek var? Bunların mantığı mantalitesi bu.

Yanılmıyorsam Tatlıses’e sormuşlardı, siz ne üniversiteyi bitirdiniz? Şanlıurfa’bile darülfünun yerine hangi vardı, Oxford vardı dahi okumadık mı demişti. Demincek Hakkari’dahi, Şırnak, Iğdır’da üstelik üniversitemiz var. Hepsinde elhamdülillah üniversitemiz var. Artık öğrencilerimizin ayağına profesörlerimiz, doçentlerimiz geliyor, onlara bulundukları illerde dersini veriyor. Bunu biz hallettik tığ.

“ANKARA’YA İKİNCİ ŞEHİR HASTANESİNİ YAPACAĞIZ”

Eğitimde bu adımları atarken sağlıkta ne yaptık? Şu anda 19 tane dev site hastanemiz var. Şu anda hastanelerimizin olmadığı iklim ve ilçeler kalmadı. Derdimiz, istiyoruz kim tek ilimizde bu yüklülük yaşanmasın. Ankara’de önümüzdeki taban inşallah yetişecek, ikinci şehir hastanesini bile açıyoruz.

İstanbul’birlikte zaten aşina Çam Sakura Site Hastanesi var. Bunun beraberinde Ataköy Havalimanı ve Sancaktepe’birlikte bire bir şekilde üç ayda bitirdiğimiz şehir hastanelerimiz var. Bunları tığ yaptık. Bu asıl hizmetleri boşaltmak SELIM Öğür’ye yaraşır.

Eğitim araştırma hastanelerimiz motamot bitmeme ediyor. Açtığımız toplamda 19 şehir hastanesinin 25 bin 298 yatak kapasitesi var. Sayın Kılıçdaroğlu sen bu ülkede SSK’nın başındaydın. Tanrı aşkına çık da dahi ki, ‘şu hastaneyi üstelik ego yaptım, ben bitirdim’ de. O dönemde hastanelerde maatteessüf Savaş Ay’ın anılmış programında adeta dalavere müstehap kabil bununla dalga geçiyordu. Sayın Kılıçdaroğlu’nu SSK Umumi Müdürlüğündeki o kurumu çökertmesi yeter.

Spor tesisi sayımızı 4 bin 133, yurt yatak kapasitemizi 746 bine çıkıyorduk. 539 milyar liranın üstünde içtimai müzaheret yaptık. 276 bakir bakım binası bakir türe binası nesir ettik. Bilgili ve savcıları 23 bine yüksettik. Terörle mücadeleyi sınırlarımızın dışına taşıyarak, kombinasyon cürüm örgütlerinin başını ezdik, uyuşturucuyla mücadelede eksiksiz etkinlikleri arttırarak vatandaşlarımızın huzurunu sağladık.

“6 BİN 101 MUKASSEM YOLUMUZ VARDI, ŞİMDİ 28 BİN 700 KİLOMETRE DEFA VAR”

Ulaştırmada 6 bin 101 kilometre bölünmüş yol vardı. Demin 28 bin 700 kilometre mukassem yola sahibiz. 1714 kilometreden devraldığımız 3 bin 532 kilometreye çıkardık. Akıbet 20 yılda ülkemize kazandırdığımız eriştirme eserlerimizden bazıları, köprülerde Osmangazi, Çetince Padişah Hak, Adıyaman, Elazığ Ağın, Tohma, Hasankeyf 2, Çanakkale 1915.

Tünellerde ne yaptık biliyor musunuz? Bolu’de, Avrasya, Ilgaz 15 Temmuz İstiklal, İzmir Han, Sabuncubeli, Ovit, Kızılcahamam Çerkeş, Salara. Otoyollarda İstanbul, Bursa, İzmir, Kuzey Marmara, Menemen, Büyük Ağa Çandarlı. Ankara- Niğde, Kınalı Tekirdağ Çanakkale Savaştepe Havalimanları; 26 hava meydanı devraldık şimdi sayısı 56’ya ulaştı. Nerede nereye? Henüz devam ediyor, açılışlarını yapacağımız havalimanlarımız var. Acul katar projeleri, yörekent hatları, metrolara büyüklüğünde nice eserlerimizle 81 şehre mührümüzü vurduk. Şehircilikte 452 budun bahçesi yapıyoruz. Bunlardan 137’sini tamamlayarak hizmete sunduk. Mütezayit millet bahçelerinde çalışmalarımız birlik hızıyla devam ediyor.

“İHRACATIMIZI 26 MİLYON DOLARDAN, 250 MİLYAR DOLARA ÇIKARDIK”

İhracatımızı 26 milyon dolardan aldık, şimdi ise 250 bilyon dolar sınırına ulaştırdık. Defans endüstri bütçesini 75 bilyon dolara çıkardık ve dünyanın önde mevrut kara, çekicilik, bahir platformu satıcılarından biri haline geldik. 142 eskimemiş birleştirme sanayi, 25 uran 87 tekno park kurduk. Uzay yarışında ajansımızı faaliyete geçirdik. Yerel otomobilimizin istihsal süreci devam ediyor. TOGG hazır. 29 Ekim’bile resmi açılışını, önceki seri üretim aracının banttan zül törenini yapacağız. Otomobilimizi yollarda görmeye başlayacağız.

Enerjide 102 bin megavat seviyesine getirdik. Karadeniz’bile doğalgaz rezervini keşfettik. 2023 geçmiş üç ayında doğalgazımızı aktarmış olacağız. Abdülhamid Han’ı geçtiğimiz hafta Akdeniz’deki görev namına uğurladık.

Turizmde salgın şartlarından geçtiğimiz sene seyyar sayımızı 30 milyonun konusunda çıkardık. Bu sene inşallah faziletli rakamlara ulaşacağız. Ne kadar özetlersek özetleyelim, kazandırdığımız kitap ve hizmetler saymakla bitmiyor. Şehirlerimize yaptığımız ziyaretlerde, programlarımızın aynı bölümünü kitap ve hizmetlere ayırmaya hususi çaba gösteriyoruz. Çoğu ahit onları da anlatmakla bitiremiyoruz.

Aynı dahi milletimize söyleyecek sözümüz, anlatacak yapıt ve hizmetimiz olmasa de cılız bağrış çağrış, havanda akarsu döğmek, avara kasnak kabilinden sıra geçirseydik halimiz birçok olurdu?

Aslında zaman size konuşu değerlendirmeyi yapmayı planlıyordum. Yatırım, istihdam, istihsal, dış satım ve akan çok yoluyla ülkemizi izam esasına müstenit tutum programımız totaliter yapıya, realist aplikasyon imkanına sahiptir. Küresel krizlerin önümüze getirdiği fırsatları göremeyenler, bugünkü Türkiye’ye imdi sahiplerinin üstelik vazgeçtiği 40 sene,70 yılın öncesi kabulleriyle bakıyorlar. Uyguladığımız tutum programı geçmişin değil geleceğin üzerine kuruludur. Dünyada seçkin ülkeye uyacak t ilişik cins ekonomi modeli yoktur. Rastgele talih bizim bile yakından takip ettiğimiz zat şartlarına, imkanlarına, ihtiyaçlarına, hedeflerine bakarak özlük tutum programını geliştirir ve hayata geçirir.

Kur garantili milli paradan bahsediyoruz. Amma bunu hazmedemiyorlar. İktisatçıların bazıları bu gerçekleri bildikleri halde sahiplerine yaranmak üzere programımızı kötülerken cehaletleri cihetiyle bize gözsüz antagonizm yapıyorlar. Bildikleri yegâne iktisat teorisiyle Türkiye’yi değerlendirmeye, kendi verimsiz dünyalarıyla baş başa bırakıyoruz.

Şurada önümüzde 9 ayımız var. Bu 9 kamer içerisinde kardeşler yerine gine ediyorum, tıpkısı olacağız, iri olacağız, zihayat olacağız, cömert olacağız, bütün birlikte Türkiye olacağız. Yük sağlıcakla.”Share: