Resmi Gazete’de yayımlandı: 14 ildeki 99 emlak, özelleştirme format ve programına makbuz

Resmi Gazete’üstelik yayımlanan habere göre; mülkiyeti Maliye Hazinesi namına kayıtlı 14 ildeki 99 taşınmaz özelleştirme genişlik ve programına alınmasına değişmeyen verildi.

14 İLDE 99 TAŞINMAZ ÖZELLEŞTİRME KAPSAMINDA

Buna bakarak, mülkiyeti Maliye Hazinesi yerine mukayyet Adana, Afyonkarahisar, Ankara, Antalya, Işıklı, Balıkesir, Bursa, Diyarbakır, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Mersin Ağacı ve Yozgat’taki 99 taşınmazın özelleştirme genişlik ve programına alınması kararlaştırıldı. Bu emlak, as, kiralama, gelir ortaklığı modeli ve işin gereğine akıllıca farklı hukuki tasarruflar, mülkiyetin gayri ayni haklarının tesisi veya işletme haklarının verilmesi yöntemlerinden biri evet dahi birkaçının gelişigüzel uygulanmasıyla özelleştirilecek.

ÖZELLEŞTİRME İŞLEMLERİ 31 ARALIK 2025’E BÜYÜKLÜĞÜNDE TAMAMLANACAK

Öte yandan, özelleştirme kapsam ve programında kâin Türkiye Şeker Hastalığı Fabrikaları YEMEK Umumi Müdürlüğü namına kayıtlı Ağrı’nın Eleşkirt ile Ankara’nın Polatlı ilçelerindeki taşınmazlara ilişkin imar planı değişiklikleri onaylandı. Mülkiyeti Canlılık Istihsal ZIYAN ETMEK yerine kayıtlı Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesindeki taşınmaza ilişik ümran planı değişikliğinin da onaylanmasına değişmeyen verildi.

Türkiye Şeker Fabrikaları SAVUŞMAK Genel Müdürlüğü adına kayıtlı Denizli’nin Acıpayam ilçesindeki taşınmaza ilgili hazırlanan bayındırlık planı değişikliğine yönelik itiraz ise reddedildi.

Share: