Rize Valisi Kemal Çeber, artist Davut Güloğlu’nun oğluna kız istedi

Rize Valisi Eksiksizlik Çeber, Rizeli sanatçı Davut Güloğlu’nun oğlu Cengizhan Güloğlu’na kız istemek üzere ayvaz tarafı adına görücü oldu.

Gelin adayı Nursena Muharrir’nın merkeze tutkun Yenigüzelköy köyündeki evine mevrut Vali Çeber’i sanatkâr Gölüoğlu, ailesi ve elkızı adayının babası Melik ve annesi Sırma Kalem karşıladı.

Çeber, Nursena’yı ailesinden Davut Güloğlu’nun hukukçu oğlu Cengizhan Güloğlu’na istedi.

Kalem Erbabı ailesi büyüklerinin kabul etmesi ile Çeber’in eşi Neslihan Celi Çeber, taze çiftin saraka yüzüklerini taktı.

Vali Çeber, ev kuracak olan gençlerin mutluluğuna şahitlik ettiklerini belirterek, “Cengizhan kabil gençleri gördükçe umudumuz artıyor. Avukat olmuş, memlekete bağlılığından kopmamış haddinden fazla değerli bire bir gailesiz. Dinç kızımız değerli bir anatomi. Cengizhan’ın babası Davut Güloğlu nahiye amacıyla çokça zer aynı kişi. Memleketine düşkünlüğü olan toplumun yetiştirdiği hususi bir sima. Çokça keyifli eş içerisinde tıpkısı merasime şehadet ettik. Mutluluklar diliyorum.” dedi.

Sanatçı Davut Güloğlu ise bahtiyar gününde Ilbay Kemal Çeber’in içten gelerek hakeza bir merasime katılmasının kendilerini mutlu ettiğini belirtti.

Kişinin bire bir evladını evlendirme çalışmasının haddinden fazla yumruk olduğuna değinen Güloğlu, “100 binlere, 20 binlere, 30 binlere konser veriyorsunuz. Sizi sevenlerle ayrımsız araya geliyorsunuz. Bunun heyecanı eksantrik ama bu ilk defa oğlunu evlendirirken çokça heyecanlanıyor. Kızımı oğlumu asla ayırt etmiyorum amma kendimi çocuk kabilinden hissediyorum. Kendimi bir cet figürü üzere hissediyorum amma çabucak ayrıksı benzeri mutluluk sarıyor beni. Allah tamamına erdirsin.” diye konuştu.Share: