Rize’birlikte kara tahta arabalar “Laz Ralli”de yarıştı

Rize’nin Çamlıhemşin ilçesine bağlı Dikkaya köyünde kara tahta arabalarla gerçekleştirilen “Laz Ralli”, mülevven görüntülere sahne oldu.

Mekaleskirit Köyleri Sosyal Yardımlaşma, Eğitim Bilimi, Kültür ve Dayanışma Derneği eliyle anadan görme yerine düzenlenen etkinlik, Kovid-19 salgınının ardından iki sene sonradan baştan gerçekleştirildi.

Konkur öncesinde tahta arabaların parkura makul olup olmadığı yegâne biricik taharri edildi.

Yarışlara, gençler, yaşlılar ve çocuklar kategorilerinde 37 emanet katıldı. Yaşlılar ve ayrıntılar 200 metre, çoluk çocuk ise 1 kilometrelik parkurda yarıştı.

Etkinlikte, kaza yaşanmaması üzere güvenlik önlemleri makbuz. Yarışma pistinin bunaltıcı bölümlerine saman balyaları konuldu.

Yarışmacıların zor anlar yaşadığı etkinlikte, ufak yetenekli avarız meydana gelirken gâh yarışmacılar ise araçlarını itekleyerek parkuru tamamladı.

Öte yandan, dernekevi kıyafetler giydirilen kollar ortada görk yarışması yapıldı.

Mıhlama yarışmasında ise 9 yarışmacı, 7 dakikada en evire çevire mıhlamayı tahsis etmek için yarıştı. Yarışmada Emine Çiçil, bir numara oldu.

Çiçil, ilk kez mıhlama yapıyormuş üzere çokça heyecanlandığını belirterek, “Az Buçuk elan ant olsaydı henüz güzelce yapardım. Birinci olduğum için bahtiyar oldum.” dedi.

Yarışmalarda dereceye girenlere türlü ödüller verildi.

Share: