Robot taksiler bire bir olup yolu kapattı!

ÇAKER’nin Kaliforniya eyaletinde robot taksiler yolu kapattı.

Bire Bir Reddit kullanıcısının paylaştığı fotoğraflarda sunu beş altı 6 aracın Gough Caddesi’yle Fulton Caddesi’nin kesiştiği noktadaki yolda şeritleri tıkadığı görülüyor.

Şarku’l Avsat’taki habere göre; Şirketten yapılan açıklamada araçların kümelenmesine ve ansızın durmasına sebep olan tıpkısı günah belirleme edildiği, sorunun giderildiği ve olayda hiç kimsenin uymazlık görmediği belirtirken, aksaklıktan etkilenen yurttaşlardan özür dilendi.

Elan sonra yetkililer görüngü adına gelip araçları el kitabı adına taharri edip yoldan çekti.

Görüntüler akıllara distopik bilimkurgu hikayelerini de getirdi. Paylaşıma yorum yapan Reddit kullanıcılarından biri “Ah, olanaksız, aralarında çekim kuruyorlar” derken, tıpkısı başkası dahi “İşte değme madde böyle başlıyor” diye yazdı.

Aynı apayrı kullanıcıysa sonuç dönemde MEMLUK’da Starbucks ve Amazon’daki işçilerin örgütlenmesine göndermede bulunarak “Sendikalaşıyorlar” dedi.

Robot taksiler ilk kez kasımda prezante ve şubatta hizmet vermeye başlamıştı.

Cruise robot taksiler nisanda birlikte ibret görüntülere kere açmıştı.

Şöhret Francisco Polis Güçleri Teşkilatı’ndan görevliler, robot taksilerden birini farı bozulduğu gerekçesiyle kenara çekmiş fakat taksi elan bilahare polislerden serian uzaklaşmıştı.

Bunun üzerine polisler aracı izleme etmiş, robot taksi biraz ilerledikten sonraları yeniden durmuştu.

Robotlar insanları etkisiz mi bırakacak?

 

ESIR, robot karakol köpeklerini sınav ediyor

 

İlk kere tıpkısı robot, insansız işler gerçekleştirdi

 

Share: