Ruh şirketlerinden düzenlenen yetersizlik ‘yatırım ve bakım’ geçmek açıklaması

BEDAŞ, AEDAŞ ve ÇEDAŞ, tüketicileri ‘planlı kopukluk nedir, münasebet yapılır?’ konularında haberdar etmek üzere kuma tıpkısı açıklama yaptı. Açıklamada, kanalizasyon düzeltme, tesislerin yenilenmesi ve envestisman çalışmalarının mütemadi devam ettiği ifade edilerek, “Bu tam çalışmaların duygusal ve mülk güvenliğini zılgıt etmemesi hesabına lüzumlu yerine düzenlenen kesintiler gündeme gelebilmekte. Planlı icraat sırasında tüketicilerimizin mağduriyet yaşamaması için 48 saat ilkin kamuoyuna gerekli bilgilendirmeler yapılmakta” denildi.

Boğaziçi Zindelik Dağıtım A.Ş. (BEDAŞ) İstanbul Avrupa Yakası’nda, Akdeniz Hareketlilik Dağıtım A.Ş. (AEDAŞ) Antalya, Burdur ve Isparta’da, Çamlıbel Hareketlilik Tevzi A.Ş. (ÇEDAŞ) dahi Sivas, Tokat ve Yozgat’ta bütün 8,7 milyonu aşan kullanıcıya kesintisiz ve birinci sınıf faaliyet dağıtım hizmeti sunmak için 7 çevrim 24 saat görev başında.

TÜKETİCİ 48 SAAT BAŞLANGIÇTA BİLGİLENDİRİLİYOR

Bölgelerindeki eskimemiş yerleşme yerlerine enerji çalmak, kalan talebe yanıt vermek, bulunan altyapıyı güçlendirmek üzere yatırım, bakım ve tamir çalışmalarını sürdüren BEDAŞ, AEDAŞ ve ÇEDAŞ, bu sırada gelişim güvenliği kuralları ve mevcut mevzuatlar çerçevesinde birey ve dünyalık güvenliğini icat etmek amacıyla makul aynı izlence dahilinde planlı kesintilere gidiyor. Tüketicilerin bu kesintilerden asgari seviyede etkilenmesi hedefiyle tevzi şirketleri, düzenlenen kesintilerin duyurusunu 48 saat öncesinden internet siteleri ve değişik bildirişim kanalları üzerinden yapmaktadır.

Bir bölgede “envestisman ve bakım” yapıldığı anlamına gelen düzenlenen kesintiler ile ilişik tüketiciyi bilgilendirmenin önemi her sabık gün artarken BEDAŞ, AEDAŞ ve ÇEDAŞ’tan konuyla ilişkin kuma bir açıklama geldi. “Düzenlenen göz nedir, bozukluk yapılır, değişik kesintilerden farkı nedir” sorularına cevap veren açıklamada şu noktalara özen çekildi:

“Arıza halleri dışında, hareketlilik dağıtım şebekesinde yapılması planlanan envestisman, bakım-tamirat çalışmaları ve eskimemiş abonelik bağlantılarında enerjinin kesilmesi gerekiyorsa, ilkin halkoyu bilgilendirilerek ‘düzenlenen yetersizlik’ yapılır.

“Bitirme ve fariza alanlarımız dahilinde mevcut tevzi bölgelerinde, enerji arzının tehlikesiz, akıcı ve nitelikli adına yapılabilmesi amacıyla lağım döşemi ve kapasite artırımına yönelik cümle ıslah, tesislerin yenilenmesi ve envestisman çalışmalarını gece gündüz ve ağır ezgi kendisine sürdürmekteyiz. Erke arzının emniyetli, kesintisiz ve nitelikli olarak yapılabilmesi, bu sırada çalışmaların ekiplerin ve vatandaşların fert ve servet güvenliğine zarar vermeyecek şekilde gerçekleştirilmesi üzere “planlı kesintiler” vacip yerine gündeme gelmektedir.

“Bu süreçte tüketicilerimizin mağduriyet yaşamaması arz temel garaz ve prensiplerimiz beyninde saha alıyor. Bu nedenle faaliyet kesintisi gerektiren çalışmalarımızı, dağıtım şebekesindeki kullanıcılara etkisinin asgari düzeyde kalacağı saatlerde gerçekleştiriyoruz.

“Kent merkezlerinde; dönüştürücü ve tevzi merkezi bakımlarının mümkün olduğunca gece saatlerinde yapılırken, sakil gerilim ve ölçülü yüklülük hali hatlardaki bakım çalışmaları, beceri kısıtlar ve hisse senedi güvenliği dolayısıyla çağ saatlerinde gerçekleştirilmek için planlanıyor.”

Share: