Rüyasından etkilendi, hayattayken oyuntu taşını yaptırdı

Eskişehir’birlikte hareketli Nafi Demirel, rüyasında gördüğü mezarının bakımsız halinden etkilenerek hayattayken mezar taşını yaptırdı.

Eskişehir’in Odunpazarı ilçesinde yaklaşık 7 yıldır çayhane işletmeciliği yapan Nafi Demirel, gördüğü rüyanın ardından ayrımlı ayrımsız olaya imza attı. Rüyasında kişi mezarını gören Demirel, isminin yazdığı başlığın bakılmamış ve tahtadan olmasından etkilendi. Bunun üzerine değişik tıpkısı karar düzlük Demirel, hayattayken mezar taşını yaptırdı. Annesine söyledikten sonradan olumsuz tepkiyle karşılaştığını dile getiren Demirel, arkadaşlarından ise alelumum “acelen neydi” sorusunu duyduğunu vurguladı. Öte yandan Demirel’in çay ocağında düz düz hece taşı, işletmeye mevrut müşterilerin da dikkatini çekiyor.

“Kimi gülüyor, bazen üzülüyor”

Çukur taşını yaptırmaya değişmeyen verdiği hikaye karşı mütekellim Nafi Demirel, “Hikayesi biraz enteresan gelecek amma tıpkı devir evimde uyurken, rüyamda öz mezarımı gördüm. Oyuntu tahtam çürümüş, ismim mahsus değildi. Umut evet bu, ben de kalktım ve çukur taşının tahtasına çifte attım. Devrisi ahit de bu çukur taşını yaptırmayı düşündüm ve yaptırdım. Deminden bunu öz ocağında başköşeye aldım ve gözüm kabilinden bile bakıyorum. Kâh ihvan ‘neden yaptırdın bunu’ diye niteleyerek soruyorlar. Ben de espri mahiyetinde, ‘Mermere bindirim gelecekmiş, gelmeden yaptırayım da hazır dursun. Arkamdakilere denge olmayayım’ diyorum. Müşteriler birlikte çok enteresan buluyorlar. Ben ızdırap tıpkı şey olmadığını, damarı bozuk çevirince tezgah olarak da kullanılabileceğini söylüyorum. Onlar ‘acelen neydi’ diyorlar. Kimi Zaman ego dahi ‘baktığım zaman ölüm olduğunu hatırlıyorum’ diyorum. Birtakımı gülüyor, bazı üzülüyor” dedi.

“Taşın üzerindeki zevalsiz işaretini bile mermerci arkadaşım, öldüğüm devir tarihle değiştirecek”

Annesi ve arkadaşlarının oyuntu taşına olan tepkisine de değinen Demirel, “Tıpkı zaman annemi aradığımda kardeş kardeş ederken öz çukur taşımı yaptırdığımı söyledim. Şaşırdı, şoke oldu. Bana ‘acelen neydi’ diye sordu. Bana çukur taşını kaldırmamı söyledi ve biraz üstelik kızdı. Taşın üzerindeki zevalsiz işaretini üstelik mermerci arkadaşım, öldüğüm ahit tarihle değiştirecek. Arkadaşlarıma bile ego öldükten sonraları 100 pasaj kuşbaşılı pide yaptırmalarını ve ayran dağıtmalarını ihtar ettim. Bilahare bile bizim burada kurulan pazardaki lokmacıya banak dağıtmasını uyarma ettim” ifadelerini kullandı. – ESKİŞEHİR

Share: