Rüyasından etkilendi, hayattayken oyuntu taşını yaptırdı

Rüyasından etkilendi, hayattayken mezar taşını yaptırdı

Yaşarken yaptırdığı çukur taşını işletmesinde sergiliyor

Nafi Demirel:

“Öz ocağında başköşeye aldım ve gözüm üzere birlikte bakıyorum”

ESKİŞEHİR – Eskişehir’bile kıvrak 57 yaşındaki Yararlı Demirel, rüyasında gördüğü mezarının bakılmamış halinden etkilenerek hayattayken çukur taşını yaptırdı.

Eskişehir’in Odunpazarı ilçesinde kısaca 7 yıldır çayevi işletmeciliği fail Yararlı Demirel, gördüğü rüyanın arkası sıra ayrımlı bir olaya imza attı. Rüyasında zat mezarını gören Demirel, isminin yazdığı başlığın bakımsız ve tahtadan olmasından etkilendi. Bunun üzerine değişik tıpkısı karar kayran Demirel, hayattayken çukur taşını yaptırdı. Annesine söyledikten bilahare pahal tepkiyle karşılaştığını dile getiren Demirel, arkadaşlarından ise alelumum “acelen neydi” sorusunu duyduğunu vurguladı. Öte yandan Demirel’in öz ocağında düzlük alan mezar taşı, işletmeye gelen müşterilerin dahi dikkatini çekiyor.

“Kimisi gülüyor, birtakım üzülüyor”

Çukur taşını yaptırmaya karar verdiği hikaye hakkında mütekellim Yararlı Demirel, “Hikayesi az buçuk enteresan gelecek amma aynı dönme evimde uyurken, rüyamda özlük mezarımı gördüm. Oyuntu tahtam çürümüş, ismim mahsus değildi. Umut evet bu, ego de kalktım ve çukur taşının tahtasına çifte attım. Devrisi dönem da bu oyuntu taşını yaptırmayı düşündüm ve yaptırdım. Demincek bunu öz ocağında başköşeye aldım ve gözüm üzere üstelik bakıyorum. Bazı ihvan ‘neden yaptırdın bunu’ diye niteleyerek soruyorlar. Ben de espri mahiyetinde, ‘Mermere remiks gelecekmiş, gelmeden yaptırayım bile amade dursun. Arkamdakilere yük olmayayım’ diyorum. Müşteriler dahi haddinden fazla ilginç buluyorlar. Ego acı bire bir madde olmadığını, olumsuz çevirince tezgah namına birlikte kullanılabileceğini söylüyorum. Onlar ‘acelen neydi’ diyorlar. Bazen ego de ‘baktığım ahit ahiret yolculuğu olduğunu hatırlıyorum’ diyorum. Kimi gülüyor, birtakım üzülüyor” dedi.

“Taşın üzerindeki sonsuz işaretini da mermerci arkadaşım, öldüğüm devir tarihle değiştirecek”

Annesi ve arkadaşlarının oyuntu taşına olan tepkisine birlikte değinen Demirel, “Tıpkı dönme annemi aradığımda arkadaşça ederken kişi oyuntu taşımı yaptırdığımı söyledim. Şaşırdı, şoke oldu. Bana ‘acelen neydi’ diyerek sordu. Bana mezar taşını kaldırmamı söyledi ve biraz da kızdı. Taşın üzerindeki zevalsiz işaretini de mermerci arkadaşım, öldüğüm devir tarihle değiştirecek. Arkadaşlarıma dahi ben öldükten sonra 100 devam kuşbaşılı pide yaptırmalarını ve katık dağıtmalarını uyarı ettim. Sonra da bizim burada kurulan pazardaki lokmacıya lokma dağıtmasını ihtar ettim” ifadelerini kullandı.

Share: