Sabancı Ventures, beşinci yatırımını Albert Health ile sayısal keyif alanında yaptı

Sabancı Topluluğu, kullanılmamış tutum odaklı mufassal vadeli tahaccüm stratejisi kapsamında, Sabancı Ana Ortaklık’in Kurumsal Girişim Sermayesi Fonu olan Sabancı Ventures eliyle kullanılmamış tıpkısı yatırımı daha tamamladı. Sonunda Sabancı Ventures, sayısal keyif alanında bileşimli anlak tabanlı hastalık yönetimi ve telesağlık hizmeti platformu geliştiren Albert Health’in hissedarı oldu.

Sabancı Ventures’ın liderlik ettiği yatırım turunda Akportföy, Teknoloji Yatırım (TTGV1 Fonu) ve EGİAD (Ege Zihayat İş İnsanları Derneği) Melekleri’nin katılımı ile toplam 1 milyon MEMLUK doları zürriyet yatırımı yapıldı. Yapılan envestisman ile Albert Health, klinik teyit çalışmalarını hızlandırmayı ve İngiltere başta gelmek amacıyla yurtdışı pazarlarda çoklu kronik hastalık yönetimi platformunu genişletmeyi hedefliyor.

Hastaların kronik hastalıklarını yönetmelerini sağlayan, ünlü komut tabanlı, bileşimli zekaya dair sayısal ayrımsız sağlık platformu olan Albert Health, global bire bir sayısal çor yönetimi şirketi olma vizyonuyla haddinden fazla uluslu reçete şirketleriyle çor yönetimi ve telesağlık programları geliştiriyor. 2018 yılında kurulan şeriklik vahi el altında 100 binden aşkın hastaya bakım veriyor.

Bu yatırımla birlikte 2020 yılında kurulan Sabancı Ventures’ın portföyündeki toplam girişim sayısı 5’e, 2022 yılında yatırım yaptığı müşareket sayısı ise 3’e yükseldi. Sabancı Ventures geçtiğimiz yıllarda Thread Mağara Motion ve Lumnion’a; bu yıl ise evcil endişe sistem entegratörü adına müşterilerine vukuf depolama ve endişe yönetimi kabil hibrit endişe çözümleri sunan Bulutistan ile bileşimli anlak odaklı düşüncesiz asistan hizmetleri konusunda uzmanlaşmış Zack.ai şirketlerine envestisman yapmıştı.

“çıktı da öncü fikirlerin ve girişimlerin destekçisi olmaya devam edeceğiz”

Konuyla ilişik değerlendirmelerde mevcut Sabancı Ana Ortaklık Strateji ve İş Geliştirme Kadro Başkanı Gökhan Eyigün,Sabancı Topluluğu kendisine ‘bakir ekonomi’ odaklı büyüme stratejimiz kapsamında sayısal teknolojilere yatırımlarımızı cevvaliyet kesmeden sürdürüyoruz. Geleceği şekillendireceğine inandığımız girişimlere yaptığımız bu yatırımlarla benzeri yandan hissedarlarımıza olan sorumluluğumuzu hesabına getiriyor bire bir yandan dahi Ansambl Vaadimiz’dahi bile belirttiğimiz kabilinden, sayısal teknolojilerin gücüyle henüz sürdürülebilir aynı hayat amacımıza katkıda bulunuyoruz. Bu stratejimiz kapsamında, önümüzdeki dönemde üstelik külfet gücü gelişigüzel cins talih sınırlarını aşan, küresel derece teksir potansiyeline cemaat avangart fikirlerin ve girişimlerin destekçisi olmaya bitmeme edeceğiz” dedi.

Bütün 13 ülkede 7 farklı hisse senedi ortaklığıyla hareketlilik gösteren ve çokça uluslu şirketlerle etraflı soluklu ortaklık tecrübesine eş bir Ansambl olduklarının altını çizen Gökhan Eyigün, Sabancı’nın, yatırımcı olarak bu şirketlerde yer almasının, girişimlerin millî ve uluslararası büyüme yolculuklarına üstelik majör katkı sunacağını belirtti.

Sabancı Ventures karşı

· Siber asayiş, sentetik zekâ, erke teknolojileri, finansal hizmetler, nesnelerin interneti, malzeme teknolojileri ve e-mobilite Sabancı Ventures’ın gerçek envestisman hedeflediği alanlardır.

· İlk etapta 30 milyon ABD $ toplam fon büyüklüğüne erbap olan Sabancı Ventures, hem az içi hem de yetersiz dışında yatırımlar hedeflemektedir.

· Evlat sonrası ve Saf A aşamalarındaki girişimlere tahaccüm gayeli kendisine 500 bin ABD $ ile
4 milyon ÇAKER $ beyninde değişen tutarlarda yatırım yaparak, aksiyoner olmayı hedeflemektedir.

Sabancı Ana Ortaklık CEO’akarsu Alper: Türkiye ile acun arasında güreşçi köprüsü olacağız

Sabancı Ana Ortaklık, kemiksiz sıfır tarh hedefi ile sürdürülebilirliğe öncülük ediyor

Share: