Sağlık için sodyum klorür lambası kullananlara uyarı: “Tuzların üzerine hiçbir molekül yaptırmayın, selamet getirmez, size tamamen zarar verir”

Esenlik üzere tuz lambası kullananlara uyarma: “Tuzların konusunda hiçbir madde yaptırmayın, sağlık getirmez, size ağız ağıza kötülük verir”

ÇANKIRI – Çankırı’üstelik 10 yıldır tuz ürünleri satan Halil Cebeci, tuz lambasının afiyet için yüce faydalarının olduğunu, ancak konusunda kimyasallar kullanılarak yapılan işlemlerin ise âdem sağlığına kötülük vereceğini söyledi.

Yapılan araştırmalarda Çankırı tuzu, dünyanın en bozulmamış tuzları arasına girmişti. Çankırı’birlikte, herif sağlığına kâr sağladığı araştırmalarda ortaya çıkan tuz lambaları ve tuz sabunları dahi vatandaşlardan vahim bağlam görüyor. İnsan vücudundaki bakterileri öldüren tuz sabunu özellikle yaz aylarında vatandaşlar aracılığıyla tercih edilmeye başlanıldı. Çankırı’de 10 yıldır sodyum klorür ürünleri satışı özne Halil Cebeci, sodyum klorür sabununun vücutta kızaran ve terleyen noktalarda bakterilerin oluşmasını önlediğini söyledi. Tuz lambalarının ise şeb saatlerinde yaydıkları eksi iyonlarla koca sağlığına fayda sağladığını belirten Cebeci, sodyum klorür lambalarının hatalı kullanımının ise eş sağlığına beis verebileceğini söyledi. Tuz lambalarının konusunda yazılan yazılar ve resimlerdeki kimyasal maddenin sıcaklıkla alay malay bulunduğu ortama yayılabildiğine özen çekici Cebeci, insanların şeb uyurken bu kimyasalları solunum edebileceğini ve sağlık sorunlarına sebep olabileceğini belirtti.

“İnsanlarda abat tıpkısı şekilde çağ alımını sağlıyor”

Tuz lambasının 23.00-03.00 saatleri beyninde adam sağlığına eke katkılar sağladığını vurgulayan Cebeci, “Tuz, aslım, bronşit, koah kabil emraz, bayındır zaman almak üzere kebir. Eksiklik iyon vererek insanların şen çağ alışını sağlayan ayrımsız moleküllerdir. Bunlar saat 23.00 ile saat 03.00 beyninde herif metabolizmasının çalıştığı zamanlarda gerekseme olan benzeri şeydir. O saatten sonrasında dokuz canlı ayrımsız anlamı yoktur. Amma o saatler içerisinde eksiklik iyonlarla alay malay insanların bayındır dem alımını sağlıyor. Taktığımız ampullerle ısıtarak bu molekülleri veriyoruz. İnsanlarda abat tıpkı şekilde çağ alımını sağlıyor ve bu nefes alımını rahatladıktan bilahare belli berenarı sonra horlamayı bile kesebilecek duruma geliyor. Çankırı tuzunun yüzde 86 minerali vardır” dedi.

“Bakterileri ağız ağıza işsiz hale getiriyor”

Tuz sabunun faydalarına bile değinen Cebeci, “Ağır Sıklet anlamda bakteri öldürücü bir sabundur. Bunun kullanımını tuzcu rüfeka bildiği için üzerlerindeki tıpkı kağıtla faydalarını anlatıyorlar. Tuz sabunumuzu ıslatarak vücudumuzda değme kızarıklık veya kaşıntı olan yerlerimize sürdükten sonraları buradaki bakterileri ağız ağıza işsiz kuzuluk getiriyor. Bunu kesif aralıklarla yaparsanız, bakteriyi tez öldürürsünüz. Yaz aylarında bundan sonra önemlidir. Yaz aylarında insanın sınırlanmış artan koltukaltı, kasık arası üzere noktalar gelgel alamadığından büyük bir bakteri üretir. O bakteriler bile kokulara neden peki ve vücutta gayrisıhhi çıkabilecek bazen kokuları meydana çıkartır. Bu sabunumuzu kesif aralıklarla bindi şeş, kasık aramızda kullandığımız zaman oradaki bakterileri öldürüp kokuyu önler. Denediğimiz için güvence olarak söyleyebiliyoruz” diyerek konuştu.

“Tuzların üstüne tek molekül yaptırmayın, afiyet getirmez, size ağız ağıza zarar verir”

Sodyum Klorür lambalarının kullanımında yapılan hataların zararı ile ilgili mütekellim Cebeci, “Tığ burada elimizden geldiği kadar insanlara sağlık verebilmek için çabalıyoruz. Ama insanlarımız birlikte buna rağmen hala işin görünümünde, bibi işin zevkindeler. Bizim esenlik amacıyla sattığımız tuzların haricinde saha yüzeyli tuzlara suret yaptırıp, beniâdem yazdırmak üzere ayrı ayrı modeller yaptırmak istiyorlar. Lütfen hepinize birlikte arzu ediyorum, bunu yaptırmayın. Amma ego üstüme düşen vazifeyle bunu terennüm etmek zorundayım. Bunun üzerine yapıştırdığımız malzeme kimyasal naylon. O naylonu tuza yapıştırmak amacıyla kullandığımız kimyevi bulaşık. Lütfen çokça irade ediyorum. Bunlar size esenlik değil, tamamen kötülük verir. Tıpkı üstelik ‘evin köşesine koyalım’ diyorsunuz. Bu tuzların sunu şişman özelliği sülale içerisindeki nemi konusunda yolmak, bu nemlen bu arada taktığımız ışıklar ampuller ısıtıp o nemle beraber bunun üzerindeki kimyasalı insanlara teneffüs ettiriyor. Bu size esenlik vermekten tezayüt tamamen uymazlık verir. Tuzların üzerine tek molekül yaptırmayın, afiyet getirmez, size ağız ağıza engel verir. Bunu hele ego benzeri koca adına hep arkadaşlarıma, dostlarıma, hemşehrilerime bunu söylüyorum. Yaptırmayın. Tabiilik neyse onu kullanmaya çalışın. Onun görselliğinden değil, onun sağlığından yararlanmaya çalışın” şeklinde konuştu.

Share: