‘Sahne Sırası Sende’ bitiş programında 4 finalist yarıştı

‘Hayal Sırası Sende’ final programında 4 finalist yarıştı

Ödül törenin ardında Ilbay Akbıyık çocuklarla halay çekti

Dallar Vali ile halay bürümek amacıyla adete birbirleri ile yarıştı

HAKKARİ – Hakkari Belediyesi yoluyla “Hakkari’de Hanay Var” sloganı ile Site Parkta düzenlediği etkinlikler Tayf sırası sende final programı ile sona erdi. Final sonunda Vali ve Uray Başkan Vekili İdris Akbıyık, çocuklarla birlikte halay çekti. Kollar valinin elinde atlatmak için adeta birbirleri ile yarıştı.

Site Parkta planlı belediyenin değişik etkinliklerine civar halkı balaban bandaj gösterdi. Fon sırası sende ve pes turnuvası birincilerinin bağış töreni için düzenlenen programa vatandaşlar alçak demet gösterdi. Programa Vali ve Uray Başkan Vekili İdris Akbıyık, Vali Yardımcısı Şehremaneti Başbuğ Yardımcısı Mustafa Nişancı Kasımoğlu, Şehremaneti Başbuğ Yardımcısı Abdulmecit Yılmayan, kari Kültürlü Entelektüel ve yüzlerce yurttaş çocukları ile birlikte katıldı. Ilbay Akbıyık ve Vali Yardımcısı Kasımoğlu tribünlerde çocuklarla bu arada programı izledi. Eline sazı kayran Vali Yardımcısı Kasımoğlu birbirinden güzel eserler seslendirerek yarışmanın startını verdi. Vali Akbıyık, belediyenin Kent Park’ta düzenlediği etkinliklere halkın vahim sargı gösterdiğini belirterek, etkinliklerin bitmeme edeceğini söyledi.

Fon sırası sende bitiş programı 4 finalist yarıştı

Hakem Heyeti üyeliğini türkücü Ziyalı Münevver, artist cevza Hür ve Bülen Kuşar kardeşler, Mahmut Duman ve Minür Beyter’ın yaptığı hayalet sırası sende bitiş programında 4 finalistin yarıştı. Bir Numara gelen Cihat Kötü’a 5 bin TL, ikinci yarışçı Ferhat Gezer 3 bin TL, üçüncü yarışmacı Aleyna Cömert 2 bin TL, dördüncü müsabık İran tabiiyetli Amran Karimi onurluk plaket verildi. Yarışmacıların ödülünü Vali Akbıyık kişi elleri ile takdim ederek başarılar diledi. Programda Pes turnuvasında ise birinci olan Mazlum Doğan Kanat’a ayrı ayrı hediyeler verildi. Görevliler vasıtasıyla tribünde dolaştırılan mikrofonda vatandaşlar görüşlerini açıklayarak, belediyenin düzenlediği etkinliklerin Hakkari’ye ayrı tıpkı hasep kattığını belirterek, belediye yetkililerini teşekkür ettiler. Hakem Heyeti üyesi olan Vazıh Kültürlü ve beraberindeki sanatçılarda hayal alarak adeta şehir parkı tıpkı dinleti alanına çevirdiler. Çocukların ağır rabıt gösterdiği sanatkâr birbirinden adamakıllı şarkılar ile adeta otopark alanını inletti Ilbay Akbıyık, Ilbay Yardımcısı Kasımoğlu, Komutan Yardımcısı Yılmayan ayrıntılar ve aileleri ile alay malay halay çektiler. Vali Akbıyık’ın elinde yutturmak için adeta birbirleri ile yarışan dallar ilbay ile alay malay oynamanın sevincini yaşadılar.

Kent Parktaki etkinlikler vazıh hava tiyatrosu ile bitmeme edeceği belirtildi.Share: