Sakarya’da engelli efrat buluştu

Sakarya Engelliler Bağlanak Federasyonunca Sakarya Büyükşehir Belediyesinin katkılarıyla 3 Ara Acun Engelliler Haset kapsamında kentte hususi gereksinimli vatandaşlar ve aileleri için aktiflik düzenlendi.

Muazzez Duran Parkı’nda bir kafeteryada gerçekleştirilen etkinlikte, Sakarya Engelliler Ilişki Federasyonu Başkan Yardımcısı İbrahim İşçi, sakat vatandaşlarla ve aileleriyle yakından ilgilendi, onların taleplerini dinledi.

İşçi, engellerin eğin ve zihinlerde değil, kalplerde olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“3 Antrakt Acun Engelliler Günü, yaşadığımız sorunlara dikkati koparmak ve sizleri haddinden fazla elan mebzul anlayabilmemiz için yetişkin bir gündür. Hayatınızı kolaylaştırmak, emniyetli, rahat ve bahtiyar tıpkısı hayat sürmenizi bulmak hepimizin ortak sorumluluğudur. Yaşadığınız kül baskı ve sorunların bilincindeyiz. Sakat fertler bizim başımızın tacıdır. Asıl ve babalar ilkin gelmek üzere tamam aile bireylerinin onlar için cansiperane savaş ettiğinin farkındayız. Seçme ahit yanınızda olacağımızı tabir ediyorum.”

Etkinliğe, Sakarya Engelliler Birlik Federasyonu Başkanı Ahmet Türkoğlu, Avrat Kolları Başkanı Sevi Dadaş, Sakarya Engelliler ve Toplumsal Teavün Derneği Başkanı Zehra Mektep Çocuğu, engelliler fertler ve aileleri katıldı.

Share: