Sakarya’da suya yüzdelik 50 artım yapıldı

Sakarya’da akarsu faturalarında yüzde 50 artım yapılmasını öngören husus fikir birliğiyle kabul edildi.

Belediyeden yapılan açıklamaya bakarak, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Akarsu ve Şebeke İdaresi (SASKİ) 3. Alışılmadık Genel Kurul Toplantısı’nda su faturalarına yapılacak aranjman konuşuldu.

Su tarifelerinin güncellenmesine ilişik hikmet veren Başkan Ekrem Mefret, “Yatırımlarımızın aksamaması ve projelerimizin devamlılığı için iyileştirme sonuç evre elzem hal almıştır. Yapacağımız düzeltme alçak desteklenmiş içermektedir. Yüzdelik 50 oranında gerçekleşecek aranjman, sübvanse edilmiş haliyle abonelere yansıtılacak. Artan maliyetlerden ufuk yapılan mecburi güncelleme vatandaşlara en uygun haliyle yansıtılacak.” değerlendirmesinde bulundu.

“Vatandaşlarımıza nitelikli içmece suyunu aksettirmek ve projelerimizi devam ettirmek namına ödediğimiz neşelilik faturasında artışlar yaşandı. Elektrikten kaynaklı kıymet artışlarının yüzde 50’si sübvanse edildi.” ifadesini kullanan Kebir, şunları kaydetti:

“Sunma akla yatkın şartlarda kül imkanlarımızı seferber ederek çalışmalarımızı yaptık. Çalışmalarımız neticesinde minimal izzet kendisine faturalara yüzdelik 50 yansıtacağız. söz konusu maliyet artış rakamlarını ve ruh giderlerini hesaplayarak, günlerce süren hesaplamalar doğrultusunda vatandaşlarımız amacıyla sunu iyisini yapmanın mücadelesini verdik. Bugün oylanan güncellemenin Sedir tarafından rey birliği ile kabul edilmesi, alınan kararın zorunluluğunun ve bu zorunluluk karşısında maliyetinin altında ağır bire bir tutarın desteklenmiş edildiğinin göstergesidir.”

Share: